„Neteisingų“ vakarėlių organizatores suvienijo krepšinis

Sykį klajojant „Facebook‟ platybėse akis užkliuvo už vakarėlio skambiu pavadinimu – „Gender Wrongs žiburėlis „Neikit, vaikai, į mokyklą‟. Renginio aprašymas intrigavo ne mažiau nei pavadinimas – organizatoriai žadėjo nukelti į 9-ojo dešimtmečio šėlsmą ir tikino, kad jausimės saugūs bei laisvi nuo seksualinio priekabiavimo. Vakarėlyje dalyvauti, deja, neteko, tačiau vis dažniau pastebiu, kad iniciatyva „Gender Wrongs‟ mesteli puikių laisvalaikio praleidimo idėjų. Todėl nutariau išsiaiškinti, kas slypi už skambaus pavadinimo ir ką bendro šis judėjimas turi su LGBT (lesbietėmis, gėjais, biseksualais ir transseksualais).

„Gender Wrongs‟ narės Gabrielė, Dovilė, Jūratė ir Birutė iki galo nežino, kaip pozicionuoti savo grupę, o minties tapti judėjimu niekada neturėjo – impulsą jų sambūriui davė grupinė iniciatyva ir aistra krepšiniui.

– Kas stovi prie vairo – vienas ar keli žmonės? Ar „Gender Wrongs‟ – pelno siekiantis judėjimas?

Birutė: Organizacinis vairas – LBT SMK (lesbiečių, biseksualių ir „trans‟ asmenų sporto mėgėjų klube) besilankantys žmonės bei draugai. Mūsų – daugiau nei 10. Niekas nevadovauja, stengiamės dalintis darbais.

Iniciatyva gimė mūsų grupėje, su kuria susirenkame ir žaidžiame krepšinį. Tačiau mūsų žaidimas kartu seniai išaugo į kai ką daugiau. Norėjosi kažkaip prisidėti prie kultūrinių edukacinių iniciatyvų, o tuo pačiu jas daryti kiek kitaip – kad tai būtų šventė ateinantiems ir organizuojantiems žmonėms.

Tuo pačiu svajojome surengti pirmą Lietuvoje queer ir LGBT krepšinio turnyrą. Juk krepšinis tam tikra prasme išaukštintas Lietuvoje, daug kur pasaulyje kalbama apie įvairovę sporte, manome, kad ir mums seniai atėjo laikas.

Plačiau skaitykite čia.