Moterys labiau linkusios pasipriešinti homofobijai nei vyrai

Š. m. lapkričio 18 dieną tarptautinė tyrimų grupė „YouGov“ paskelbė Jungtinėje Karalystėje atliktos apklausos duomenis, kurie atskleidžia, jog moterys yra du kartus labiau linkusios pasipriešinti homofobijai nei vyrai. Tyrimo duomenimis, 27 proc. apklausoje dalyvavusių moterų tikino, jog susidūrusios su homofobine, bifobine ar transfobine neapykantos kalba siektų atsikirsti neapykantos kurstytojui, kai tuo tarpu taip atsakė vos 13 proc. vyrų.

Atliktas tyrimas taip pat parodė, kad homofobinė, bifobinė ir transfobinė neapykantos kalba Jungtinėje Karalystėje vis dar plačiai paplitusi. Daugiau kaip pusė apklausoje dalyvavusių respondentų nurodė, jog per pastaruosius šešis mėnesius susidūrė su neapykantą kurstančiais komentarais seksualinės orientacijos ir/ar lytinės tapatybės pagrindu.

Penktadalis apklausoje dalyvusių britų pripažino nors kartą neigiamai atsiliepę apie LGBT* asmenį. Net 60 proc. respondentų atskleidė, jog niekaip nereagavo į išgirstą neapykantos kalbą.

„Tyrimo duomenys verčia susimąstyti. Dar turime daug nuveikti, kad gyventume visuomenėje, kur kiekvienas žmogus yra vertinamas lygiai. Norėdami pakeisti šias neigiamas tendencijas privalome reaguoti į neapykantą kurstančius komentarus. Pasipriešinti patyčioms reikia drąsos, tačiau tik taip pasieksime realių pokyčių. Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie šių pokyčių, jei įsipareigosime pasipriešinti prievartai ir patyčioms. Tik taip sukursime pasaulį, kuriame kiekvienas jaučiasi esąs lygus,“ – įsitikinusi LGBT* teisių organizacijos „Stonewall“ vadovė Ruth Hunt.