LGBT* bendruomenės eitynėse Buenos Airėse – 200 000 dalyvių

Š. m. lapkričio 7 dieną Argentinos sostinėje Buenos Airėse vykusiose ugningose ir spalvingose LGBT* bendruomenės eitynėse dalintasi šokiais, muzika, linksmybėmis ir informacija. Šventės organizatoriai džiaugiasi vis gausesniu renginio dalyvių skaičiumi – šiemet susirinko apie 200 tūkstančių žmonių.

Keturioliktosios šventės akcentas – ne vien pasirodymai ir mugė: LGBT* bendruomenė kalba apie problemas, susijusias su jų apgyvendinimu, sveikatos priežiūra, smurtu, abortais ir netgi marihuanos legalizavimu.

Kalbant apie LGBT* asmenų teises, Argentina yra absoliuti lyderė Lotynų Amerikoje. Čia nuo 2002 metų leidžiamos tos pačios lyties sąjungos, o nuo 2010 metų – ir santuokos bei įsivaikinimas. 2012 metais šalyje priimtas progresyviausias pasaulyje Lytinės tapatybės įstatymas, 2015 metų rugsėjo mėnesį panaikinti kraujo donorystės apribojimai dėl asmens seksualinės orientacijos, Buenos Airių vietos valdžios tarnyboje įvestos kvotos translyčiams asmenims.

Tokie žingsniai sulaukė didelio katalikų ir net tuomečio Buenos Airių arkivyskupo – dabar popiežiaus Pranciškaus – pasipriešinimo. Pontifikas tokį šalies kelią pavadino „strategija, kuria naikinamas Dievo planas“.