Mokslininkai išsiaiškino, kodėl homoseksualūs vyrai – geriausi heteroseksualių moterų draugai

Heteroseksualios moterys ir jų geriausi draugai homoseksualūs vyrai JAV jau seniai tapo populiarių situacijų komedijų herojais. Teksaso universiteto Arlingtone (JAV) mokslininkai atrado mokslinį šio socialinio reiškinio pagrindą.

Teksaso universiteto tyrėjai patvirtino, kad moterys labiau nei heteroseksualių vyrų patarimais romantinių santykių srityje pasitiki homoseksualių draugų patarimais, mat homoseksualūs vyrai turi mažiau „slaptų motyvų“.

Taip pat labiau tikėtina, jog moterys užmegs artimus ryšius konkurencingoje aplinkoje, pavyzdžiui, universitete, kur daugelis bendramokslių – studentės.

„Šis tyrimas suteikia mokslinių įrodymų, kad homoseksualių vyrų ir heteroseksualių moterų draugystė yra ne televizijos sukurtas dirbtinis reiškinys. Tam tikri sociologiniai ir psichologiniai procesai lemia tokių santykių kūrimą realiame gyvenime,“ – tikino vienas tyrimo autorių Ericas Russellas.

Tyrime dalyvavo 700 heteroseksualių studenčių iš vieno pietvakarių JAV universiteto. Tyrimo metu respondenčių buvo paprašyta įvertinti heteroseksualios moters, heteroseksualaus vyro ir homoseksualaus vyro patikimumą.

„Heteroseksualiomis moterimis pasitikėti sudėtingiau dėl konkurencijos romantinių santykių srityje. Kitaip nei moterys, homoseksualūs vyrai nekonkuruotų su partnerio ieškančiomis moterimis,“ – konstatavo kitas tyrimo autorius.