Meksikos Aukščiausiasis Teismas: santuokos lygybę draudžiantys įstatymai pažeidžia Konstituciją

Š. m. balandžio 15 dieną Meksikos Aukščiausiasis Teismas išleido nutarimą, kad tos pačios lyties asmenų santuoką draudžiantys šalies įstatymai yra diskriminuojantys. Oficialiame Meksikos aukščiausios instancijos teismo pranešime pabrėžiama, jog didžioji dauguma Sinaloa valstijoje galiojančio Šeimos kodekso nuostatas svarsčiusių teisėjų priėmė nutarimą, kad šeimos, kaip išimtinai vyro ir moters sąjungos, apibrėžimas pažeidžia šalies Konstituciją.

„Svarstomos Šeimos kodekso nuostatos yra aiškiai diskriminuojančios, nes homoseksualios poros taip pat privalo turėti galimybę sudaryti santuoką ir šeimą. Dėl šios priežasties tos pačios lyties poros privalo turėti lygiavertes sąlygas sukurti šeimą, kaip ir heteroseksualios poros. Todėl vienalyčių porų teisės sudaryti santuoką apribojimas yra visiškai nepateisinamas,“ – rašoma Meksikos Aukščiausiojo Teismo pranešime.

„Teisėjų priimtas sprendimas pripažįsta Sinaloa LGBT* bendruomenę ir sudaro sąlygas LGBT* asmenų žmogaus teisių įtvirtinimui. Šalies Aukščiausiasis Teismas aktyviai ragina visuomenę bei atsakingas institucijas siekti demokratijos ir žmogaus teisių užtikrinimo visiems,“ – komentavo LGBT* teisių aktyvistė Lidia Murillo Camacho iš Sinaloa valstijos sostinės Kuljakano.

„Šeimos kodekso nuostatas teismui užginčijo homoseksuali pora iš Sinaloa valstijos, todėl teismo nutarimas be galo reikšmingas šios valstijos LGBT* bendruomenei. Meksikos Aukščiausiasis Teismas dar kartelį užtikrino, jog laikosi teisinės praktikos, kad teisės aktai, kuriais pripažįstama tik heteroseksualių asmenų santuoka, prieštarauja šalies Konstitucijai,“ – pabrėžė valstijos advokatė Geraldina Gonzalez de la Vega.