Maltos parlamentas pritarė tos pačios lyties asmenų santuokoms

Š. m. liepos 12 dieną Maltos parlamentas pritarė tos pačios lyties asmenų santuokoms, praėjus trejiems metams po to, kai šioje katalikiškoje valstybėje buvo priimtas įstatymas, leidžiantis civilines partnerystes.

Įstatymų leidėjai beveik vienbalsiai palaikė įstatymo projektą, žymintį didžiulį žingsnį pirmyn LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) teisių srityje šioje Viduržemio jūros saloje. Skyrybos Maltoje buvo įteisintos tik 2011 metais, o abortai šalyje iki šiol yra draudžiami.

Mažiausia Europos Sąjungos valstybė taps jau 15-a Bendrijos nare, leidžiančia tuoktis tos pačios lyties asmenims.

Balsavimas parlamente buvo vienas pirmųjų praėjusį mėnesį rinkimuose nugalėjusio premjero Josepho Muscato įgyvendintų pažadų.

„Tai yra istorinis balsavimas. Tai rodo, kad mūsų demokratija ir visuomenė pasiekė brandos lygį, ir dabar galime pasakyti, kad visi esame lygūs“, – sakė jis po balsavimo.

„Pažadas ištesėtas, ateitis apsaugota“, – kiek vėliau socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ministras pirmininkas.

Nors naujajam įstatymui įnirtingai priešinosi Katalikų Bažnyčia, LGBT* žmogaus teisių aktyvistai džiaugėsi parlamentarų priimtu sprendimu ir trečiadienį surengė eiseną prie premjero biuro Valetos centre.

Pastato fasadas nušvito vaivorykštės spalvų šviesomis, o ant jo buvo užrašytas šūkis „Sukūrėme istoriją“.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL sveikina Maltos įstatymų leidėjų sprendimą užtikrinti tos pačios lyties asmenų teisę į santuoką ir galimybę įsivaikinti. Toks praktiškas valdžios atstovų sprendimas garantuoja, kad visos šeimos šalyje jausis oriai ir pagarbiai. Asociacija LGL tikisi, kad ir Lietuvos valdžios atstovai paseks pažangių Europos valstybių pavyzdžiu ir įtvirtins vienalyčių porų teisę į partnerystę ir santuoką.