#TRANS_LT: kaip pasikeisti asmens tapatybės dokumentus?

Tikriausiai jau girdėjote, kad prieš keletą mėnesių mums pavyko pasiekti neįtikėtiną pergalę Lietuvoje. Vilniaus miesto apylinkės teismas suteikė leidimą dviem translyčiams vaikinams pasikeisti asmens tapatybės dokumentus be privalomojo chirurginės operacijos reikalavimo (t. y. išimtinai remiantis diagnoze F64.0). Reikšmingi su lyties keitimo proceso reglamentavimu susiję teisiniai ir politiniai procesai tik prasideda. Šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerijoje ir Teisingumo ministerijoje veikia darbo grupės, kurios iki rugsėjo 1 d. turi parengti ne tik atskirąjį lyties keitimo įstatymą, bet ir sveikatos priežiūros paslaugų (t. y. psichiatro konsultacijų ir pakaitinės hormonų terapijos) teikimo translyčiams asmenims aprašą. Panašu, kad mūsų laukia itin darbingas ruduo!

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL puikiai supranta, jog kai kuriems iš Jūsų būtinybė pasikeisti asmens tapatybės dokumentus yra aktuali čia ir dabar. Dėl šios priežasties mūsų asociacija yra pasirengusi padėti Jums kreiptis į nacionalinius teismus su prašymu pasikeisti asmens tapatybės dokumentus. Šiuo metu sulaukiame daugybės klausimų apie bylinėjimosi proceso eigą, kaštus ir reikalingus dokumentus. Mūsų resursai taip pat yra riboti – negalime padėti visiems norintiems tuo pačiu metu. Tačiau kryptingai dirbame tam, kad visi iš Jūsų galėtų realizuoti savo teisę į lytinės tapatybės pripažinimą ta apimtimi, kuri Jums yra aktuali.

Š. m. liepos 20 d. (ketvirtadienį) 18:30 val. norėtume pakviesti translyčių asmenų bendruomenės narius į susitikimą LGBT bendruomenės centre (Pylimo g. 21, LT-01141 Vilnius). Susitikimo metu mūsų Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius trumpai pristatys su dokumentų pakeitimu susijusio proceso eigą bei atsakys į visus Jums iškylančius klausimus. Susitikimo metu taip pat sudarysime preliminarų asmenų sąrašą, kuriems yra aktuali galimybė pasinaudoti teise į lytinės tapatybės pripažinimą su asociacijos LGL pagalba.

Suprantame, kad ne visi bendruomenės nariai susitikime galės dalyvauti tiesiogiai. Dėl šios priežasties susitikimą transliuosime ir asociacijos LGL FaceBook paskyroje, o į internetu mus stebinčių bendruomenės narių klausimus atsakinėsime gyvai. Dėl savo privatumo nesirūpinkite – užtikrinsime, kad renginyje gyvai dalyvaujančių asmenų identifikuoti nebūtų galima.

Labai tikimės, jog galėsite prie mūsų prisijungti!

P.S. Renginį socialiniame tinkle FaceBook galite rasti čia. Šis renginys yra „uždaras“, todėl drąsiai galite spausti „Dalyvausiu“ – tai, kad dalyvausite šiame renginyje, matys tik renginio organizatoriai.

P.P.S. Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL veiklos translyčių asmenų žmogaus teisių apsaugos srityje yra remiamos tarptautinių partnerių TGEU – Transgender Europe ir fondo Foundation Remembrance, Responsibility and Future (Vokietija).

button_evz_engl_klein