Malaizijos teismas nuteisė opozicijos lyderį dėl homoseksualumo

Š. m. vasario 10 dieną Malaizijos aukščiausiasis teismas antradienį patvirtino apkaltinamąjį nuosprendį opozicijos lyderiui Anwarui Ibrahimui byloje dėl homoseksualių santykių ir skyrė jam penkerius metus laisvės atėmimo. Anwaras Ibrahimas pareiškė, jog šis sprendimas „žudo teismų nepriklausomybę“ ir yra politinio sąmokslo rezultatas, praneša naujienų portalas 15min.lt.

Tiek Malaizijoje, tiek užsienyje ši byla daugelio laikoma politiškai motyvuota – manoma, kad ja siekiama eliminuoti bet kokias grėsmes valdančiajai koalicijai, kurios populiarumas po penkis dešimtmečius trukusio neginčijamo dominavimo nuo 2008 metų pamažu mažėja. Anwaras Ibrahimas yra populiariausias ir labiausiai pastebimas opozicijos atgimimo simbolis, tapęs rimtu varžovu premjerui Najibui Razakui.

Teismas priėmė sprendimą, išnagrinėjęs galutinę Anwaro Ibrahimo apeliaciją, todėl opozicijos lyderis bus nedelsiant pasiųstas už grotų. Kreipdamasis į penkis Federalinio Teismo teisėjus, 67 metų Anwaras Ibrahimas sakė: „Jūs tapote bendrininkais nusikaltime, žudančiame teismų nepriklausomybę.“ Pasipiktinę teisėjai išėjo iš salės, o vienas iš jų pareiškė: „Neprivalau viso to klausytis.“ Tačiau Anwaras Ibrahimas tęsė kalbą iš kaltinamųjų suolo: „Tegul Visagalis Dievas būna mano liudininkas – prisiekiu, kad nesileisiu nutildomas. Kovosiu dėl laisvės ir teisingumo. Aš niekada nepasiduosiu.“