Lietuvos gėjų lyga pristato reklaminius „Baltic Pride Vilnius 2013“ klipus

Artėjant š.m. liepos mėnesį planuojamų Baltic Pride Vilnius 2013 renginių savaitei, Lietuvos gėjų lyga (LGL) džiaugiasi galimybe Jums pirmiesiems pristatyti unikalius Baltic Pride Vilnius 2013 reklaminius video klipus. Tarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją (IDAHO) išvakarėse tikimės, jog šie video klipai ne tik visus nuotaikingai pakvies į Baltic Pride Vilnius 2013 šventę, bet ir paskatins vaisingą dialogą apie tolerancijos ir įvairovės idėjų svarbą Lietuvos visuomenėje.

Baltic Pride Vilnius 2013 reklaminių video klipų gamybą maloniai sutiko paremti Prancūzijos ambasada Lietuvoje ir Prancūzų kultūros institutas. Klipų filmavimo darbus atlikusio prancūzų kilmės režisieriaus p. François Message teigimu, šiais klipais siekiama pabrėžti LGBT* bendruomenės socialinio matomumo svarbą pilietinių bei politinių žmogaus teisių kontekste.

Pirmasis video klipas yra skirtas išimtinai Baltic Pride eitynėms „Už lygybę“, kurios įvyks š.m. liepos 27 d. Klipe 13 LGBT* bendruomenės narių, jų rėmėjų ir draugų sutiko pasidalinti savo mintimis, kodėl jiems reikalingos Baltic Pride eitynės. Klipą peržiūrėti galite čia:

Antrasis video klipas skirtas aptarti platesnių tolerancijos ir įvairovės idėjų svarbą Lietuvos visuomenėje. Klipe vaizduojamos 5 socialinės grupės (t.y. neįgalieji, vyresnio amžiaus žmonės, imigrantai, subkultūrų atstovai bei tos pačios lyties poros), pažymint, jog šie žmonės yra šalia mūsų kiekvieną dieną. Pagrindinė video klipo žinutė: „Įvairovė yra visuomenės turtas, o ne jos trūkumas!” Klipą peržiūrėti galite čia: