LGL surengė LGBT jautrumo mokymus LRT žurnalistams

Rugsėjo 5 dieną Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL surengė LGBT jautrumo mokymus nacionalinio transliuotojo LRT žurnalistams. LGL surengtų mokymų metu siekta padidinti žurnalistikos profesionalų sąmoningumą kovojant su nepageidaujamais homofobijos, bifobijos ir transfobijos reiškiniais žiniasklaidoje.

Mokymų metu žurnalistams buvo pristatytos LGL kartu su tarptautiniais „E.T.HO.S.“ projekto partneriais parengtos gairės žiniasklaidos atstovams pranešant LGBT žmogaus teisių klausimais. Žurnalistai taip pat atliko įvairias praktines užduotis ir analizavo publikacijas LGBT klausimais Lietuvos žiniasklaidoje.

„Džiaugiamės, kad nacionalinio transliuotojo LRT žurnalistai noriai dalyvavo mokymuose ir domėjosi LGBT klausimais. Esame LRT televizijos, radijo ir portalo darbuotojų entuziastingu noru gilinti savo žinias etiškos LGBT žmonių reprezentacijos žiniasklaidoje klausimu,“ – pabrėžė mokymuose savo patirtimi bendradarbiaujant su žiniasklaidos atstovais pasidalinęs Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko.


Eimanto Genio/LRT nuotr.

Projektu „E.T.HO.S.“ siekiama didinti žurnalistų ir žurnalistikos studentų sąmoningumą apie LGBT žmonių reprezentaciją žiniasklaidoje bei didinti politikų ir sprendimų priėmėjų informuotumą apie homofobijos, bifobijos ir transfobijos reiškinius. Projekto veiklų kontekste parengtos gairės žiniasklaidos atstovams pranešant LGBT žmogaus teisių klausimais, organizuoti mokymai žurnalistams ir žurnalistikos studentams Lietuvoje, Graikijoje ir Kroatijoje, vykdomos sąmoningumo didinimo ir LGBT žmogaus teisių advokacijos veiklos.

European Commission logo LTMokymai organizuoti įgyvendinant Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis finansuojamą projektą „Pasipriešinti transfobiniams, homofobiniams ir bifobiniams stereotipams per geresnį reprezentavimą žiniasklaidoje“ („E.T.HO.S.“).