LGL sieks padėti policijai tirti neapykantos nusikaltimus

Asociacija LGL turi ilgametę patirtį bendraujant su teisėsaugos institucijomis – teikiame informaciją, padedame LGBT* bendruomenės nariams, patyrusiems neapykantos nusikaltimus, pildyti pareiškimus, ruošiame skundus dėl Lygių galimybių įstatymo pažeidimų bei stebime neapykantą kurstančius komentarus internete. Spalio pradžioje žengtas dar vienas svarus žingsnis: kartu su teisės specialistais parengėme metodinį leidinį policininkams apie neapykantos nusikaltimus.

Šiame leidinyje pateikiama informacija apie neapykantos nusikaltimus prieš lesbietes, gėjus, biseksualius bei transseksualius asmenis, kuri, nors pirmiausia skirta policijos pareigūnams, gali būti naudinga bei įdomi visiems, dirbantiems su nusikaltimų aukomis: medikams, prokurorams, žmogaus teisių aktyvistams, teisininkams.

Publikacijoje pateikti tekstai atsakys į su neapykantos nusikaltimų identifikavimu bei tyrimu, bendravimu su nuo jų nukentėjusiais asmenimis susijusius klausimus, taip pat supažindins su įvairių tyrimų duomenimis ir tuo, ką išgyvena asmenys bei bendruomenės, prieš kuriuos padaromi minėti nusikaltimai.

Visa informacija pateikiama paprastai, struktūruotai bei suprantamai, o didžioji dalis specifinių terminų paaiškinta leidinio pradžioje. Terminų žodynas supažindins su žodžiais, įprastais kalbant apie neapykantos nusikaltimus, LGBT* bendruomene ir jos specifika. Publikacijos pabaigoje pateikiama Lietuvos ir užsienio šalių geroji praktika bei leidinį apibendrinantys trumpi patarimai.

Šį leidinį galite rasti mūsų bibliotekoje, internete, juo dalinsimės ir su viešosiomis bibliotekomis bei policijos pareigūnus ruošiančiomis institucijomis. Tikimės, kad knyga papildys pareigūnų turimas žinias ir padės greičiau bei kokybiškiau ištirti neapykantos nusikaltimus.

 

Daugiau mūsų parengtų leidinių rasite čia.

Šis leidinys – Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“ dalis.

eea grantsopen