LGL būstinėje – didžiausia Lietuvoje leidinių LGBT* tematika biblioteka

Nuo pat asociacijos LGL įkūrimo 1993 metais kaupta LGBT* literatūra šiandien gali būti vadinama didžiausia leidinių LGBT* tematika biblioteka Lietuvoje.

Prieš kelis dešimtmečius, kai pagrindine žinių perdavimo priemone vis dar buvo ne internetas, o knygos, publikacijos iš užsienio įkvėpė LGBT* teisių aktyvistus Lietuvoje deklaruoti savo teises ir kovoti dėl jų užtikrinimo. Perėmę ilgametę kolegų ir partnerių Europoje patirtį asociacijos LGL profesionalai parengė ir išleido per 50 leidinių apie specifinę LGBT* žmonių padėtį Lietuvoje.

Knygų, publikacijų, periodinių bei informacinių leidinių lietuvių ir užsienio kalbomis archyvą sudariusios LGL valdybos narė Elena Dapkūnaitė ir savanorė Nadežda Petruchina ragina ne atsikratyti, o nebereikalingais leidiniais pasidalinti su LGBT centro biblioteka. „Mums su Nadia buvo įdomu pasižvalgyti po istorijos puslapius periodinių leidinių iškarpose, pastebėti tendencijas, kurios metams bėgant kito. Laikraščiai ir žurnalai taip pat atspindi istoriją ir gali būti vertingi ją nagrinėjant,“ – komentavo Elena.

Taigi LGBT*, feminizmo, žmogaus teisių tematikos leidiniai gali būti aktualūs ir naudingi LGBT* centro Vilniuje lankytojams: iki šiol ne visa reikšminga informacija pasiekiama elektroninėmis priemonėmis, tad sistemingai prižiūrima biblioteka savo reikšmę ateityje tik padidins.

Asociacijos LGL bibliotekos katalogą nuo šiol galite peržiūrėti čia.