LGL: Rusijos žurnalistas D. Kiseliovas ne tik tyčiojasi iš laisvės vertybių, bet ir kursto homofobiją

Atsižvelgdama į Rusijos žurnalisto D. Kiseliovo ne pirmą kartą išreiškiamą radikalią nuomonę žmogaus teisių ir laisvių klausimais,  asociacija Lietuvos gėjų lyga (LGL) pritaria siūlymui Prezidentei pasinaudoti teise atsiimti valstybinį apdovanojimą iš asmens, savo veikla žeminančio apdovanotojo vardą.

Žmogaus teisių gynėjai atkreipia dėmesį, kad  vieši D. Kiseliovo pasisakymai ne tik žemina pamatines nepriklausomybės ir laisvės vertybes, bet ir kursto homofobiją. 2013 metais D. Kiseliovas TV kanalu   „Rossiya-1“ transliuotos laidos metu yra pareiškęs, jog homoseksualių asmenų baudimas už vadinamąją „propagandą“ yra per švelni priemonė. Jo manymu, tokiems žmonėms turėtų būti uždrausta būti donorais, o autoavarijos atveju gėjų ir lesbiečių širdis reikėtų sudeginti kaip netinkamas gyvybei pratęsti.

Kanalas „Rossija-1“ transliuojamas ir Lietuvoje, o laidos įrašas prieinamas internete, tačiau iki šiol šie D. Kiseliovo komentarai nebuvo atsakingų Lietuvos institucijų įvertinti kaip neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti informacija dėl joje pateikiamo tyčiojimosi „iš žmogaus ar žmonių grupės […] dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, neįgalumo, seksualinės orientacijos, socialinės padėties, kalbos, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar kitais panašiais pagrindais“ (LR nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas, 4str., 12 dalis).

Asociacija LGL ragina šalies žiniasklaidos priežiūros institucijas išsamiau vertinti propagandines Rusijos televizijų laidas, kuriose dažnai kurstoma neapykanta seksualinių mažumų atžvilgiu.

Apie tolimesnius įvykius skaitykite delfi.lt, 15min.lt

Asmuo kontaktams: Vladimir Simonko, 861258211