LGL organizuojamų IT kursų dalyviai: Niekada nevėlu save išbandyti kitoje srityje

Prasidėjo antrasis Nacionalinės LGBTI organizacijos LGL organizuojamų IT kursų, kurie padės nesimokantiems ir ilgą laiką negalintiems susirasti darbo jaunuoliams iki 29 metų įsidarbinti IT sektoriuje, ciklas. IT kursai organizuojami kartu su “Code Academy“, įgyvendinant regioninio EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų Jaunimo užimtumo fondo remiamą projektą „Kryptis: įsidarbinimas. LGL organizuojamų kursų dalyviai šiame interviu atskleidžia savo lūkesčius pradėjus lankyti kursus ir kaip ketina panaudoti įgytas žinias IT srityje.

Kaip susidomėjote IT sritimi? Kaip manote, kokias galimybes siūlo IT rinka?

Klaidas: – IT sritis man yra nepažįstama ir visiškai nauja, tačiau labai plati ir perspektyvi. Technologijoms tobulėjant didžiuliu greičiu, mano nuomone kiekvienas specialistas, dirbantis įvairiose srityse turi turėti bent minimalias IT žinias. Manau, kad IT rinka yra labai plati, todėl ir galimybės įvairios, dėl IT specialistų trūkumo net ir be aukštojo informacinių technologijų išsilavinimo galima tikėtis įsilieti į šią rinką.

Deimantas: – IT sritimi susidomėjau skaitydamas įvairius straipsnius internetinėje erdvėje. Žiniasklaidoje buvo minima, kad IT specialistų trūkumas yra pakankamai didelis, todėl nusprendžiau išbandyti savo jėgas šioje srityje ir suprasti ar ši sfera yra tinkama būtent man. Viena iš IT rinkos galimybių yra gauti gerą atlygį dirbant vienoje ar kitoje įmonėje. Taip pat įgauti naujų įgūdžių ir juos pritaikyti asmeniniame gyvenime.

COVID-19 pandemija itin palietė jaunų žmonių gyvenimus. Kaip manote, ar baigę kursus turėsite daugiau galimybių profesinėje srityje?

Klaidas

Klaidas

Klaidas: – Tikiuosi, kad šie kursai man suteiks daugiau galimybių profesinėje srityje. IT sritis atrodo viena mažiausiai COVID-19 pandemijos paveiktų sričių.

Deimantas: – Manau, kad taip. Visos įgytos žinios vienu ar kitu atveju padeda įsitvirtinti rinkoje. Todėl šie kursai taip pat pasitarnaus tolimesnėje ateityje bei profesinėje veikloje.

Kaip įsivaizduojate savo profesinę ateitį po penkerių metų? Kokius uždavinius sau keliate siekiant savo tikslų?

Klaidas: – Sunku susidaryti tikslų vaizdą dėl nuolat besikeičiančių sąlygų, ypač pandeminiu metu. Artimiausiu metu, įgijęs naujų techninių žinių, tikiuosi surasti sau tinkamiausią profesinį kelią ir tobulėti toje srityje. Po penkerių metų tikiuosi būti pažengęs sau tinkančios srities specialistas, o dėl tikslios srities dar nesu užtikrintas.

Deimantas: – Šiuo metu sudėtinga įsivaizduoti savo ateitį, kadangi netikėtai atsiradę neigiami padariniai, tokie kaip pandemija, gali visiškai pakeisti tavo profesinį kelią. Pagrindiniai uždaviniai siekiant savo tikslų yra įgyti kuo daugiau patirties bei žinių tam tikroje srityje.

Ko tikitės iš LGL vykdomų IT kursų? Kokios kursų sritys jus labiausiai domina?

Klaidas: – Iš LGL vykdomų IT kursų tikiuosi stipraus postūmio IT rinkos link, taip pat noriu išsigryninti savo galimybes ir lūkesčius šioje srityje. Mane domina visos kursų sritys, tiek įvadas, tiek platesni techniniai dalykai. Kuo platesnis žinių ir technologijų spektras bus paliestas kursų metu, tuo geriau.

Deimantas: – Tikiuosi pramokti IT pagrindų ir įsilieti į darbo rinką. Labiausiai domina Front endprogramavimas. Taip pat neatsisakyčiau pastudijuoti ir Back end programavimo.

LGL vykdomų kursų metu bus dėstomi ir žmogaus teisių, lygių galimybių ir įvairovės pagrindai. Ar jums įdomus šis kursų akcentas?

Klaidas:  – Taip, šis kursų akcentas taip pat įdomus. Manau tai puiki proga sužinoti naujų dalykų ir kompetentingų žmonių, srityje, kurią turėtų išmanyti kiekvienas šiuolaikinės visuomenės dalyvis.

Deimantas: – Tikrai taip. Visos įgytos žinios vienu ar kitu atveju pasitarnauja ateityje. Todėl esu linkęs į žinių gavimą ir įsisavinimą.

EEA-and-Norway_grantsStraipsnis parengtas įgyvendinant regioninio EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų Jaunimo užimtumo fondo remiamą projektą „Kryptis: įsidarbinimas“. Norvegijos Karalystė, Islandijos Respublika ir Lichtenšteino Kunigaikštystė, siekdamos prisidėti prie ekonominių ir socialinių skirtumų mažinimo Europos Ekonominėje Erdvėje (EEE), sukūrė EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus.