LGL narės Ievos Ruzgytės vizitas Stokholme: geroji praktika siekiant atvirumo sporte

Š. m. spalio 25-26 dienomis Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL narė dziudo meistrė Ieva Ruzgytė, bendradarbiaujant su Švedijos ambasada Vilniuje, viešėjo Stokholme, kur vyko „Įtraukimo (priklausymo) sportui“ studijų vizitas. Švedijos sostinėje susitiko sportininkai iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Lenkijos, Rusijos ir Lietuvos. „Labai norėčiau padėkoti Švedijos ambasadai Lietuvoje, Švedijos institutui, „RFSL“ ir Sporto konfedaracijai už puikų vizito Stokholme organizavimą ir šiltą priėmimą,“ – sako Ieva.

Vizito Švedijos sostinėje metu vyko pristatymai ir susitikimai su Švedijos aktyvistais ir įstaigų atstovais, kurie kartu ir individualiai siekia to paties tikslo – atvirumo sporte. I. Ruzgytė kartu su kolegomis dalyvavo trylikoje susitikimų bei diskusijų, kurių metu iškelti trumpalaikiai ir ilgalaikiai tikslai bei aptarta, kokių išteklių ir pagalbos sportininkams reikia jiems įgyvendinti.

Ieva Ruzgytė išsikėlė trumpalaikį tikslą surengti dirbtuves „Sportas visiems“ lietuvių kalba. „Sportas visiems“ dirbtuvės pirmą kartą anglų kalba organizuotos „Baltic Pride“ 2016 renginių savaitės metu. Savo ruožtu I. Ruzgytė pasiryžusi „Out on the Fields“ ir H. B. Øvregård medžiaga paremtas dirbtuves pristatyti Kūno kultūros ir sporto departamentui.

Dziudo meistrės tikslas – pasiekti sporto federacijas, sporto klubus ir mokyklas. I. Ruzgytė taip pat užsimena apie LGBT* sporto federacijos įkūrimą Lietuvoje. „Paklausite, kam mums reikia tokios federacijos,“ – sako Ieva. „LGBT* atletų yra visose pasaulio šalyse, Lietuva – ne išimtis! Manau, kad reikalinga organizacija, į kurią galėtų kreiptis sportininkai prieš atskleisdami savo seksualinę orientaciją ir (ar) lytinę tapatybę treneriams ir komandos draugams, sulaukti konsultacijų ir paramos,“ – pabrėžia sportininkė.