LGL mini Tarptautinę dieną prieš homofobiją (IDAHO 2013)

Gegužės 17 d. (penktadienį) 18:30, Tarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją (IDAHO) proga, LGL organizuoja “trys-viename” renginį “Skalvijos” kino teatre:

1. dokumentinio filmo „Už rožinės užsklandos” peržiūrą;

2. iš karto po filmo seksiančią diskusiją temą “Atviri, bet ar saugūs?”;

3. niekur netransliuotų, visiškai naujų Baltic Pride 2013 reklaminįų klipukų, kuriuose filmuojasi realūs, drąsūs žmonės, palaikantys šias eitynes, PREMJERĄ.

PLAČIAU APIE FILMĄ:

„Už rožinės užsklandos” (angl. “Beyond the Pink Curtain”), rež. Mathew Charles (2009, Didžioji Britanija)

Komunizmo žlugimas grąžino nepriklausomybę milijonams Rytų Europos gyventojų. Tačiau nors homoseksualumas buvo dekriminalizuotas, visuomenės homofobija išlieka giliai įsišaknijusi šioje pasaulio dalyje. Dokumentiniai kadrai fiksuoja po Geležinės uždangos likusią „rožinę užsklandą”, reiškiančią smurtą ir netoleranciją. Filme pasakojama apie „Pride” eitynes ir kitokį pokomunistinių šalių, tarp jų ir Lietuvos, veidą.

NEMOKAMO seanso pradžia 18:30, iš karto po Baltic Pride 2013 reklaminių video klipų premjeros!

PLAČIAU APIE DISKUSIJĄ:

“Atviri, bet ar saugūs?” – dėl atsakymo į šį klausimą paprašysime pasamprotauti diskusijos dalyvius: psichologą, kriminologą, LGL atstovus ir LGBT bendruomenės narius.

Kalbėsime apie tai, kokią naudą ir kokias pasėkmes gali sukelti LGBT žmonių noras gyventi atvirai mūsų visuomenėje. Kelsime klausimus: kodėl mums svarbu būti atviriems? su kokiu pasipriešinimu mes susiduriame siekdami, kad visuomenė priimtų mus tokius, kokie mes esame? kas yra neapykantos nusikaltimai ir kodėl jie daromi? kodėl neapykanta prieš LGBT asmenis susilaukia tiek daug palaikymo?

Taip pat bus atsakoma į klausimus iš auditorijos.

Diskusiją moderuos – Jolanta Samuolytė.

Diskusijos dalyviai: dr. Gintautas Sakalauskas, Tomas Vytautas Raskevičius, Ausma Sakalauskaitė ir kiti.

Diskusijos pradžia: 19:50 (iš karto po kino seanso)

SVARBU! Visi dalyviai, su renginio metu dalijamais kvietimais, tą patį vakarą galės nemokamai įeiti į SOHO CLUB vyksiantį vakarėlį, kurio detalų aprašymą rasite čia.

idahodiena