LGL kviečia į LGBT* kultūros oazę – PRIDE namus!

Po medžiais ir saulės spinduliais, parko vidury, slepiasi Jazz Bar. Paviljonas – vieta, kur jūsų išskėstomis rankomis jau laukia kultūros, meno ir linksmybių mišinys. Siekdami atskleisti jums LGBT* bendruomenės įvairovę, Pride namai plačiai atvers duris visiems. Parodos, kūrybinės dirbtuvės, diskusijos – šito jūs tikrai negalite praleisti! Nepamiršk – Pylimo gatvė 21B!

O kad nepasiklystumėte Baltic Pride 2016 renginių gausoje, užsukite į mūsų vaivorykštinį „Info tašką“! Pasiimk žemėlapį, susipažink su festivalio programa ir prisidėk prie LGBT* teisių progreso Lietuvoje įsigydamas festivalio suvenyrų.

Interseksualumas: medicina, sociologija, psichologija, advokacija (EN) –> Birželio 13 d. 15:00-17:00 val.

Beveik 2 proc. viso pasaulio populiacijos yra interseksualūs asmenys. Ši žmonių dalis per dažnai ignoruojama, kai kalbame apie smurtą prieš vaikus. Tai negali tęstis – atėjo laikas kalbėti apie interseksualių asmenų sveikatą ir įtrauktį. Šių kūrybinių dirbtuvių metu Kitty Anderson iš organizacijos „Organization Intersex International Europe“ (OII Europe), pristatys iššūkius, su kuriais susiduria interseksualūs asmenys: pradedant žmogaus teisių pažeidimais, baigiant priverstiniu biologinės lyties parinkimu chirurginiu būdu be asmens sutikimo.

Oficialus vaivorykštės „Info taško“ ir Pride namų atidarymas (EN) –> Birželio 13 d. 17:00-18:00 val.

Pride namai – tai kultūra! Pride namai – tai linksmybės! Pride namai – tai buvimas savimi! Kaspiną kerpam birželio 13 dieną! Ateik ir padėk mums kartu atidaryti vaivorykštės „Info tašką“ ir bendruomeninių renginių erdvę. O taip pat susipažink su Роман Мельник ir jo kuriamu menu – kartu atidarysime meninių fotografijų parodą, kuri pasakoja apie post-sovietinės homofobijos apraiškas. Rusijos visuomenėje. Paroda Pride namuose veiks visą savaitę. Vynas ir pokalbiai skamba nepakankamai viliojančiai? Užsuk ir nepraleisk specialaus pasiūlymo įsigyti vaivorykštės suvenyrų!

Kaip likti saugiam, sveikam ir fantastiškam (LT) –> Birželio 14 d. 15:30-17:30 val.

Puiki galimybė smagiai ir kūrybiškai praplėsti turimas žinias apie ŽIV ir kitas LPI! Išmokus įvertinti rizikingą elgesį ir jo pasekmes, sužinojus apie efektyviausius apsisaugojimo būdus, tapsi sąmoningesnis ir gebėsi išlikti saugus, sveikas ir beprotiškai fantastiškas! Renginys organziuojamas kartu su Asociacija Demetra.

Visi seksualumo atspalviai (EN) –> Birželio 14 d. 17:45-19:45 val.

LGBTQQIA+. Kažkas paklausė: “Ką reiškia šitos raidės?”. Mes pasiruošę kartu panagrinėti platų tapatybių spektrą.

Kalbos pamoka –„jis“, „ji“ ir kitaip (LT/EN) –> Birželio 15 d. 13:00-15:00 val.

„Žodis – ne žvirblis, išskrido – nesugausi“. Būti žmogumi, išeinančiu iš normatyvinio dviejų lyčių modelio, yra nelengva. Būtent todėl neutralūs įvardžiai – rimta tema, kurios negalima nustumti į šalį. Ateik ir sužinok daugiau!

Biseksualūs greitieji pasimatymai (LT) –> Birželio 15 d. 21:00-23:00 val.

„Biseksualumas akimirksniu padvigubina tikimybę šeštadienio vakarą praleisti pasimatyme“ – kartą pasakė garsus kino režisierius Woody Allenas. Žinoma, toks teiginys prajuokina, tačiau biseksualių greitųjų pasimatymų vakaras gali padėti patikėti jo realistiškumu. Kviečiame jus į renginį, tinkantį kiekvienam, bet „subalansuotą“ biseksualiems žmonėms. Vakaro svečiai mėgausis specialia „širdį veriančia“ programa, priminsiančią biseksualius dienoraščius bei, žinoma, dalyvaus greituosiuose pasimatymuose. Šių pasimatymų tikslas – skatinti draugystę ir bendruomenės jausmą biseksualių asmenų ir jų draugų tarpe.

Tieskim tiltus, užuot statę sienas – kaip palaikyti LGBT* bendruomenę (EN) –> Birželio 16 d. 14:00-16:30 val.

Ieškai renginio, kur nusivestum šeimą ir draugus? Tuomet šis renginys kaip tik tau! Griebk visus juos už parankės ir kartu praleiskit popietę diskutuodami apie tai, kaip tapti dar fantastiškesniu LGBT* draugu. Jūsų lauks šmaikšti, sumani ir miela Ashley Fowler (iš Human Rights Campaign), pasiruošusi pasidalinti puikiais patarimais ir naujomis idėjomis.

Sportas visiems (EN) –> Birželio 17 d. 16:00-17:30 val.

Ką žinai apie 2018 metais Paryžiuje vyksiančias dešimtąsias Gay Games žaidynes? Gal pagaliau ir Lietuva bus atstovaujama? Pakalbėkime apie queer matomumą sporte: net 78 proc. atletų teigia, kad sportas LGBTQ* bendruomenės asmenims yra nesaugus ar nedraugiškas. Ar tai tiesa? Taip pat kviečiame prisijungti prie Gender Wrongs krepšinio 3×3 turnyro, vyksiančio 18:00-21:00. Į turnyrą registruotis galite čia: https://goo.gl/mWuHUu.

TOUCH (EN) –> Birželio 17 d. 19:00-21:30 val.

Metropoliniame pasaulyje, kur gyvenimas grindžiamas laiku, erdve ir individualybe, kur žmonės nuolat tolsta vieni nuo kitų, prisilietimas tampa svarbiausiu įrankiu pažinti vieniems kitus. Kūniškas prisilietimas yra geriausias įrodymas, to, kad mes egzistuojame. Nesvarbu ar esi svečias, stebėtojas ar dalyvis, kviečiame visus – ir mažus, ir didelius, patirti pasigėrėjimą kalbant visiškai iš pirmo žvilgsnio nesusijusiomis temomis – pradedant LGBT* pabėgėliais ir baigiant savižudybe.

Vėlyvieji #BP16 uždarymo pusryčiai (LT/EN) –>Birželio 19 d. 12:00 val.

Atsisveikinti visada sunku, tačiau kas gali geriau praskaidrinti nuotaiką besibaigiant Baltic Pride 2016 festivaliui, jei ne bendri vėlyvieji pusryčiai? Paviljonas Jazz Bar pasiruošęs globoti mūsų vėlyvuosius pusryčius, o LGL pasirūpins tinkama atmosfera – susirinkim visi ir pasidalinkim įspūdžiais!

Pride namų renginys socialiniame tinke FaceBook.