Išpuolį patyrė vienintelė translyčiams pacientams skirta klinika Kanadoje

Kanadoje padegta vienintelė klinika, teikianti specializuotas medicinines paslaugas translyčiams asmenims. Monrealio miesto „Centre Metropolitain De Chirurgie“ klinikoje dirbo vienintelis Kanadoje lyties keitimo operacijas atliekantis chirurgas Dr. Pierre‘as Brassardas.

Kanados dienraščio „The Montreal Gazette“ duomenimis š. m. gegužės 2 dieną apie 20.45 val. vakaro vieną Monrealio klinikų padegė netikėtai įsiveržęs vyras. Nors gaisrą pavyko užgesinti, pastatas buvo apgadintas dūmų, o priešgaisrinės sistemos vanduo sugadino įrangą, todėl klinika buvo neribotam laikui uždaryta.

Monrealio gaisrinės atstovas Mélanie Drouin pranešė, kad visi tuo metu pastate buvę darbuotojai ir klientai nenukentėjo, tačiau padegėjo padaryta žala įvertinta 700.000 dolerių.

Monrealio policijos konsteblis Manuelis Couture tikino, kad šis įvykis neįvardinamas neapykantos nusikaltimu, nes jo motyvai kol kas neaiškūs. „Šiuo metu neturiu jokios informacijos, kuri rodytų, kad tai buvo neapykantos nusikaltimas, tačiau tyrėjai aiškinasi įvykio aplinkybes,“ – tvirtino pareigūnas.

Translyčių asmenų teisių aktyvistė Sophia Banks laikraščiui „The National Post“ pasakojo, jog išpuolis padarė didelę grėsmę translyčių asmenų sveikatos apsaugai ir žmonės yra sunerimę, nes baiminasi, kad klinika bus uždaryta visam laikui.