LGL komandą papildė nauji tarptautiniai savanoriai

Susipažinkite su naujais asociacijos LGL Europos Savanorių Tarnybos (EST) savanoriais Alice iš Italijos ir Adamu iš Šiaurės Airijos (JK), atvykusiais pagal Erasmus + programą. Asociacija LGL viliasi, kad unikali savanorių patirtis, žinios, inovatyvios idėjos bei kūrybinės iniciatyvos sukurs naujus kovos prieš homofobiją bei socialinę atskirtį būdus.

Tarptautines ir diplomatijos studijas pasirinkusi Alice save vadina pasaulio piliete, todėl nusprendė prisijungti prie LGL pastangų keliant sąmoningumą, skatinant toleranciją ir pagarbą. Darbo Frankfurto LGBT* organizacijoje patirties sukaupęs Adamas tikina, jog savanorystė LGL suteiks progą dirbti tarptautinėje ir daugiakultūrinėje komandoje stengiantis užtikrinti lygybę ir žmogaus teises visiems. Naujieji LGL savanoriai Alice ir Adamas dalinasi įspūdžiais apie pirmąsias dienas Vilniuje.

AliceAlice

Po mėnesio aktyvaus pasiruošimo pagaliau nusileidau Lietuvoje. Perskaičius kelionių vadovuose pateiktą bauginančią informaciją pasirodė, kad ruošiamės keliauti į Šiaurės ašigalį. Tačiau nors lietuviškos žiemos nepavadinčiau šilta, pirmieji įspūdžiai apie šalį – puikūs.

Pirmadienį pradėjome darbo savaitę asociacijoje LGL. Darbuotojai mus entuziastingai pasitiko su šypsena. Tikiu, kad LGL biure tvyranti jauki atmosfera leis sėkmingai dirbti ateinančiais mėnesiais. Kolektyvo nariai pristatė savo koordinuojamus projektus. Prie LGL komandos prisijungėme įdomiu laiku, nes šiais metais prasidėsiantys projektai įkvėps naujiems iššūkiams. Nekantraujame savanoriška veikla prisidėti prie projektų „Kraujuojanti meilė: sąmoningumo apie lesbiečių ir translyčių moterų artimoje aplinkoje patiriamą smurtą Europos Sąjungoje kėlimas“ bei „Nuo homofobinių ir transfobinių nusikaltimų nukentėjusių asmenų poreikių pritaikymas – teisėsaugos institucijų kompetencijų kėlimas“ įgyvendinimo. Kartu su Adamu raginsime pasirašyti LGL peticijąKeisk“, įsitrauksime į „EuroPride“ bei Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo veiklas. Regis laukia intensyvūs mėnesiai, tačiau džiaugiamės galimybe priimti šį naują iššūkį.

Nusprendžiau savanoriauti LGL, nes be išlygų palaikau LGBT* asmenų teises. LGBT* bendruomenė vis dar susiduria su diskriminacija ir nelygybe, o tai – nepriimtina. Dėl šios priežasties manau, kad, norint kelti sąmoningumą bei skatinti toleranciją ir pagarbą, būtina atlikti pareigą pilietinei visuomenei. Tai supratau dar studijuodama politinius mokslus ir atlikdama praktiką ne pelno siekiančiose organizacijose Prancūzijoje ir JAV. Netrukus baigsiu tarptautinių santykių ir diplomatijos studijų magistrantūrą Bolonijos universitete, bet dabar nekantrauju patirti naują nuotykį asociacijoje LGL.

Ką dar galėčiau pridurti? Pirmoji mano EST savanorystės patirtis yra nuostabi, todėl nekantrauju pradėti dirbti LGL ir susitikti su Vilniaus LGBT* bendruomene!

AdamAdamas

Sveiki, aš Adamas iš Šiaurės Airijos. Turiu teisinį išsilavinimą: įgijau teisės magistro laipsnį. Esu atsidavęs žmonių lygybei bei LGBT* teisių aktyvizmui. Todėl tiesiog negalėjau atsisakyti galimybės dirbti kartu su LGL komanda.

Į Lietuvą atvykau š.m. sausio 3 dieną. Ištvėręs „Ryanair“ skrydžio siaubą jaučiausi nusiteikęs entuziastingai (ir dėkingas, kad išgyvenau spūstį ant lėktuvo trapo). Pagaliau buvau čia, Vilniuje. Atgavęs lagaminus, nuskubėjau apžiūrėti buto, kuriame gyvensiu. Nors nustebino jo gluminanti architektūra, mano požiūris pasikeitė susitikus su visada besišypsančia LGL savanorių koordinatore Gabija.

Netruko ateiti pirmadienis – metas susidurti su sniegu bei šalčiu ir pradėti pirmąją savanoriško darbo dieną. Susitikimas su LGL komanda paliko puikų įspūdį. Visi čia – draugiški ir nuoširdžiai rūpinasi, kaip galėtų įtraukti mus į įdomias projektines veiklas.

Žinoma, prieš vykdamas į Vilnių perskaičiau nemažai klaidinančios informacijos apie miestą bei jo gyventojus, tačiau netrukau įsitikinti, jog visa tai tėra mitas. LGL savanorė Giedrė pakvietė mus pasivaikščioti po sostinę ir parodė gražiausias miesto vietas. Nekantrauju pradėti darbą LGL, susitikti su sostinės LGBT* bendruomene ir pagyventi patraukliajame Vilniuje.