LGL EST savanorė Veronika prisideda prie Slovakijos LGBT* organizacijos „Saplinq“ veiklos

Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL EST savanoriai skiria savo laiką ne tik kovai už lygias LGBT* asmenų teises Lietuvoje, bet ir teikdami paramą savo gimtosiose šalyse veikiančiomis LGBT* organizacijomis. Puikiu to pavyzdžiu tapo LGL EST savanorė Veronika iš Slovakijos. Vienas iš jos savanoriavimo LGL tikslų EST programos metu yra anglų kalbos tobulinimas. Šis tikslas sutapo su Slovakijoje veikiančios LGBT* organizacijos „Sapling“ siekiu tapti tarptautinės LGBTI organizacijos ILGA Europe nare. Veronikai teko užduotis išversti „Sapling“ organizacijos įstatus iš slovakų kalbos į anglų kalbą, mat įstatai anglų kalba yra vienas pagrindinių reikalavimų siekiant narystės ILGA Europe.

„Sapling“ yra Slovakijos queer organizacija, įkurta 2012 metais. Organizacija savo įstatuose apibrėžia tikslą kurti bendruomenę queer asmenims ir ieškoti, palaikyti bei vystyti queer asmenų iniciatyvas. Ji kelia sąmoningumą ir padeda augti ateities queer lyderiams. Organizacija taip pat konsultuoja queer asmenis dėl įvairių iniciatyvų, kuria ir plečia queer aktyvistų tinklus Slovakijoje ir bendradarbiauja su užsienio valstybėse įsikūrusiomis LGBT* organizacijomis. „Sapling“ palaikomi ryšiai padėjo Veronikai surasti vietą savo savanorystei.

Vienas didžiausių organizacijos projektų yra PRIDE Košice, festivalis ir eitynės už lygias LGBT* asmenų teises Slovakijoje. Šiemet festivalis vyks jau ketvirtus metus iš eilės, pasižymi renginių įvairove ir tęsis nuo rugpjūčio 28 dienos iki rugsėjo 3 dies, kai Košicės, didžiausio miesto Rytų Slovakijoje, gatvėse vyks Pride eitynės. Šį renginį galite paremti dalyvaudami lėšų rinkimo kampanijoje!

erasmus_logo2-1024x292LGL vykdo 10 mėnesių truksiantį projektą „Matomumo ir lygybės link“ pagal Erasmus+ programą EST (Europos savanorių tarnyba).