LGL atstovės dalyvavo „Oslo Pride“ festivalyje

Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL projektų koordinatorė Virginija Prasmickaitė ir viena renginio organizatorių, LGL narė Ieva Ruzgytė, š. m. birželio 28 – liepos 2 dienomis dalyvavo Norvegijos sostinėje vykusiame „Oslo Pride“ festivalyje.

„Oslo Pride“ tarptautinėje programoje taip pat dalyvavo  LGBT* žmogaus teisių aktyvistai iš Baltarusijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Graikijos, Kosovo, Latvijos, Makedonijos, Lenkijos, Rusijos, Serbijos, Slovakijos ir Slovėnijos.

Festivalio metu LGL atstovės dalyvavo įvairiose dirbtuvėse apie LGBT* teisių organizacijų patiriamus iššūkius, susitikimuose su Norvegijos Europos Ekonominės Erdvės ir Europos Sąjungos Ministru Frank Bakke-Jensen, Oslo mere Marianne Borgen,  tarptautinės organizacijos „Amnesty International“, Norvegijos sveikatos apsaugos direktorato ir vaikų teisių ir lygybės ministerijos darbuotojais. Svečiai taip pat turėjo galimybę iš arti susipažinti „Oslo Pride“ festivalio „virtuve“. Prie kone savaitę trunkančio „Oslo Pride Park“, „Pride House“ ir eitynių organizavimo pluša šimtai savanorių.

Kaip ir kasmet pagrindinis festivalio akcentas – „Oslo Pride“ eitynės, renginys pritraukiantis rekordines dalyvių ir stebėtojų minias. Šiais metais eitynėse žygiavo net 129 grupės ir organizacijos, eitynes stebėjo ir dalyvavo virš 70 tūkstančių miesto gyventojų ir svečių. Šių metų Oslo Pride šūkis „Hver grunn til å la være er en grunn til å delta!“ (liet. „Kiekviena priežastis susilaikyti yra priežastis dalyvauti!“) kvietė prisijungti visus palaikančius LGBT žmonių lygybę.


 

2LGL projektų koordinatorė Virginija Prasmickaitė Osle taip pat susitiko su projekto „Keitimasis patirtimi ir LGBT* žmogaus teisių puoselėjimas Baltarusijoje“ partneriais Norvegijos Helsinkio komiteto atstovais. Projektą remia Šiaurės šalių ministrų biuras.