LGL atstovas dalyvavo Europos Parlamento advokacijos tinklo susitikime Briuselyje

Š. m. spalio 24 d. Nacionalinės LGBT* teisių asociacijos LGL projektų vadovas Ignas Rėkašius dalyvavo skėtinės lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų (LGBT) teisių organizacijos ILGA-Europe organizuojamame susitikime Briuselyje (Belgija), kurio metu organizacijų atstovai aptarė advokacijos dėl LGBT teisių užtikrinimo strategiją artėjančių rinkimų į Europos Parlamentą metu.

Metinės ILGA-Europe konferencijos išvakarėse narių organizacijų atstovai turėjo galimybę aptarti pasižadėjimą, kuris leis kandidatams į Europos Parlamento rinkimus, kurie vyks kitų metų gegužės 23 – 26 d., atvirai išreikšti įsipareigojimą ginti LGBT žmonių teises.

Atsižvelgiant į didėjantį priešiškumą LGBT teisių užtikrinimui Europoje, vis labiau svarbu atvirai pasisakyti už LGBT žmonių teises ir aktyviai ieškoti galimybių užtikrinti jų apsaugą. Todėl pasižadėjimas yra priemonė ne tik leidžianti kandidatams į Europos Parlamentą išreikšti savo įsipareigojimą LGBT žmonių teisių gynimui, bet taip pat ILGA-Europe organizacijoms narėms informuoti rinkėjus ir leisti jiems identifikuoti kandidatus, kurie pažadėjo užtikrinti LGBT žmonių teisės.

Susitikimo metu ILGA-Europe organizacijų narių atstovai taip pat aptarė būdus, kaip EP atstovai panaudos pasižadėjimą tam, kad į Europos Parlamento dienotvarkę būtų iškelti labiausiai marginalizuotų LGBT bendruomenių interesai, būtų užtikrintas tęstinis ir prieinamas ES lėšų skyrimas LGBT organizacijoms bei inicijuoti teisėkūros pasiūlymai dėl LGBT prieglobsčio prašančių asmenų, neapykantos nusikaltimų ir neapykantos kurstymo aukų ir kitų pažeidžiamų grupių atstovų teisinės apsaugos.

Europos Parlamento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 26 d., praėjus vos keletui savaičių po Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų. Lietuvoje iki šiol niekas nepaskelbė apie savo kandidatūrą į Europos Parlamento rinkimus.