LGL atstovai drauge su LGBT* teisių aktyvistais iš viso pasaulio vyks į „ILGA World“ konferenciją Meksikoje

Beveik 400 aktyvistų iš viso pasaulio užsiregistravo dalyvauti tarptautinėje LGBTI teisių konferencijoje, organizuojamoje kitą savaitę Meksikos sostinėje Meksike. Tarptautinė lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių ir interseksualių asmenų organizacijos „ILGA World“ konferencija vyks spalio 27-31 dienomis.

Apie dalyvavimą konferencijoje jau pranešė Ty Cobbas („Human Rights Campaign“), Shawnas Gaylordas („Human Rights First“), Uroojas Arshadas ir Arielis Cerrudas („International Youth Health and Rights“) bei žmogaus teisių aktyvistai iš Kubos, Nyderlandų, Šri Lankos ir daugelio kitų pasaulio šalių. Tarp jų – ir Lietuvai atstovausianti asociacija LGL.

LGL valdybos pirmininkas Vladimir Simonko viliasi, kad dalyvavimas šioje konferencijoje suteiks platesnę LGBT* asmenų padėties pasaulyje perspektyvą, o kitų šalių aktyvistų patirtis bei pergalės įkvėps siekiant LGBT* žmogaus teisių užtikrinimo Lietuvoje. „LGL atstovų dalyvavimas pasaulinėje „ILGA World“ konferencijoje suteiks LGL, kaip nacionalinei LGBT* teisių organizacijai, matomumo pasauliniame kontekste ir padės pasidalinti su tarptautiniais partneriais Lietuvos žmogaus teisių problematika bei bandyti pasinaudoti kitų šalių gerąja praktika ir surasti naujų partnerių ateities projektams. Ši patirtis – neįkainojamas indėlis į organizacijos veiklų tęstinumą,“ – tikino asociacijos LGL vadovas.

„Džiaugiamės, kad konferencijoje dalyvaus vyriausybinių, akademinių, tarpvyriausybinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai, – sakė „ILGA World“ generalinė bendradarbiavimo sekretorė Gloria Coreaga Perez.

Homoseksualus aktyvistas Davisas Macas iš Nigerijos, 2008 metais pasiprašęs prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje, tikino: „Tikiuosi iš kitų konferencijos dalyvių sužinoti, kaip jie sprendžia žmogaus teisių problemas savo šalyje. Pasidalinsiu šia patirtimi su mūsų judėjimo broliais ir seserimis Nigerijoje.“

Šri Lankos LGBT* grupės „Equal Ground“ direktorės Rosannos Flamer-Kalderos manymu, konferencija suteiks unikalią galimybę užmegzti ryšius tarp aktyvistų ir „užtikrinti nuolatinę idėjų bei idealų sklaidą, užtikrinančią LGBT* judėjimo pažangą siekiant teigiamų pokyčių pasaulyje.“ „Galang Philippines“ įkūrėja ir direktorė Anne Lim papildė, kad susitikimas leis pabrėžti ekonominius skirtumus, glaudžiai susijusius su LGBT* asmenų diskriminavimu.

Organizacija „ILGA World“ vienija per 1000 LGBT* organizacijų visame pasaulyje. Kasmetinė „ILGA Europe“ konferencija įvyko šį mėnesį Latvijoje. Kitą savaitę pasaulinė konferencija vyks Meksikoje, nes šios šalies aktyvistai sulaukia vis daugiau pergalių siekdami visiško LGBT* teisių įtvirtinimo. Nuo 2010 metų Meksiko valstijoje legalizuota tos pačios lyties sąjunga. Meksikos Coahuila valstijos įstatymų leidėjai rugsėjį taip pat priėmė tos pačios lyties santuokos įstatymo projektą.

Meksicali mieste pareigūnams atsisakius įregistruoti gėjų poros santuoką, Meksikos Aukščiausiasis Teismas birželį panaikino Baja California valstijoje galiojusį draudimą. Tas pats teismas 2012 metų pabaigoje paskelbė, kad tos pačios lyties santuokos draudimas Qaxaca valstijoje prieštarauja šalies konstitucijai. 2013 metais Benjaminas Medrano tapo pirmuoju netradicinės lytinės orientacijos neslepiančiu miesto meru Meksikoje.

Meksikos Jaunimo Koalicijos už seksualines ir reprodukcines teises atstovas Ricardo Baruchas pripažino, kad LGBT* asmenų situacija šalyje tapo geresnė. Vis dėlto, aktyvisto manymu, diskriminacija ir patyčios dėl lytinės orientacijos ar lytinės tapatybės kaimyninėse Centrinės ir Pietų Amerikos šalyse išlieka problema. „Būtent todėl „ILGA World“ konferencija yra puiki proga viešinti šias problemas ir dalintis jų įveikimo būdais“, – apibendrino jis.