LGL atstovai dalyvaus Paryžiuje vykstančioje konferencijoje “LGBT* asmenų teisės Europoje“

Š.m. kovo 26 d. (antradienį) Prancūzijos Užsienio reikalų ministerijos kvietimu, bendradarbiaujant su kolegomis iš Lenkijos ir Europos Komisijos, į Paryžių susirinks 56 Europos kontinentui priskiriamų šalių vyriausybių, pilietinės visuomenės ir regioninių bei tarptautinių organizacijų atstovai, siekdami aptarti lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualių (LGBT*) asmenų teisių padėtį Europoje.

Konferencijos metu bus siekiama aptarti kovos prieš smurtą ir diskriminaciją seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės pagrindais strategijas bei tarptautinių žmogaus teisių mechanizmų ir struktūrų teikiamas galimybes, reaguojant į iškylančius iššūkius. Konferencijoje klabės ir Lietuvos LGBT* bendruomenei gerai pažįstami asmenys – Mortenas Kjaerumas (Europos Sąjungos Pagrindinių teisių agentūros (FRA) direktorius), Birgitta Ohlsson (Švedijos ES reikalų ministrė) ir Evelyne Paradis (ILGA-Europe vykdančioji direktorė). Konferencijos dalyvius video sveikinimu pasveikins ir Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-Moonas.

Lietuvos gėjų lygai (LGL) šioje konferencijoje atstovaus LGL Valdybos pirmininkas Vladimir Simonko ir LGL projektų vadovas Eduardas Platovas.