LGBT temas savo filmuose nagrinėjantis režisierius Xavier Dolan pristato naują filmą

Kino genijus, vunderkindas, Kanų kino festivalio numylėtinis – tokie epitetai jau daugiau nei dešimtmetį lydi prancūzų kilmės kanadietį, režisierių Xavier Dolan. Filmuose jis renkasi likti ištikimu sau, suasmenindamas pasakojamas istorijas, pirmenybę teikdamas sudėtingų ir komplikuotų žmonių tarpusavio santykių vaizdavimui bei visuose kūriniuose liesdamas LGBT temas.

Sunku paneigti, jog X. Dolanas apdovanotas nenusakomu stiliaus pojūčiu, tad jo filmai išsiskiria ypatingai harmoninga ir užburiančia stiliaus, muzikos, spalvų ir vaizdų sinteze, o savo filmuose vyras pluša tarsi barbė devyndarbė, ne tik režisuodamas kūrinį, tačiau ir rašydamas jo scenarijų bei rūpindamasis meniniu filmo apipavidalinimu ir kostiumais. Žavūs sulėtinti kadrai, spalvų žaismas, tobulai suderintos detalės ir spalvos, linguoti į taktą verčianti muzika ir milžiniška žavesio ir stiliaus dozė, spinduliuojama iš anapus ekrano tapo kone režisieriaus vizitine kortele.

Spalio 4-ąją Lietuvos kinuose pradedama rodyti drama „Džono F. Donovano mirtis ir gyvenimas“ – pirmasis anglakalbis X. Dolan projektas, kuriame jis subūrė įspūdingą žvaigždžių komandą – ekrane pasirodo „Sostų karų“ pažiba Kit Harington, Natalie Portman, Susan Sarandon, Jacob Tremblay, Thandie Newton, Kathy Bates ir Michael Gambon (filme vaidino ir Jessica Chastain, kurios herojė nepateko į galutinę montažo versiją). Įspūdingame filme „Džono F. Donovano mirtis ir gyvenimas“ režisieriaus gerbėjai ras tai, už ką pamilo prancūzų kilmės kanadietį – sudėtingus šeimų santykius, muzikiniais kūriniais apipintas ir meistriškai nufilmuotas scenas, prasmingus dialogus ir vidinio žmogaus pasaulio narstymą.


 

Anot filmo siužeto, televizijos žvaigždė Džonas F. Donovanas (akt. Kit Harington) netrukus imsis vaidmens stambiausiame savo karjeros filme, tačiau tai jam – nė motais. Priklausomybių kamuojamas vyras išgyvena krizę, kenčia vienatvę, o ir santykiai su mama (akt. Susan Sarandon) tampa vis labiau komplikuoti. Vienintele artima siela pasirodo esantis 11-metis gerbėjas Rupertas (akt. Jacob Tremblay) – kitapus vandenyno gyvenantis vaikas išgyvena patyčias, auga be tėvo, o motina (akt. Natalie Portman) pasirodo esanti ne tokia supratinga kaip norėtųsi. Ilgus metus susirašinėdami laiškais, Džonas F. Donovanas ir Rupertas užmezga artimą ryšį, vienas kito draugijoje atrasdami tai, ko visuomet ieškojo. Deja, laiškams pasiekus visuomenę ir dienos švieson išlindus slapčiausioms draugų paslaptims, užverda tikrų tikriausias pragaras, kurio pasekmės amžiams pakeis jųdviejų gyvenimus…

Filmo treileris

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/vlgfilmai