LGBT šeimos kviečiamos dalyvauti virtualioje apklausoje

COVID-19 aplinkybės daugelį paskatino labiau rūpintis šeima. Tačiau ne visos šeimos Lietuvoje yra vienodai vertinamos ir pripažįstamos. Vienalytės šeimos narį ištikus nelaimei, kiti jo šeimos nariai neturėtų elementarių garantijų, kurios užtikrinamos sutuoktiniams, tuo tarpu gyvybės draudimo sutartimi sukuriamos apsaugos vienalytės šeimos narys neįgytų vien dėl to, jog Lietuvos įstatyminė bazė neapibrėžia vienalytės šeimos santykių. Tai tik keletas iš daugybės pavyzdžių, atspindinčių vienalyčių šeimų santykių (ne)reglamentavimo problemas

Nors po LR Konstitucinio teismo nutarimo, dar sykį pažyminčio šeimos santykių turinio, o ne formos svarbą, praėjo daugiau nei metai, esminių pokyčių LGBT šeimos Lietuvoje kol kas nesulaukė. Tuo tarpu dar 2001 m. LR Civilinis kodeksas įtvirtino blanketinę normą dėl partnerystės kaip  šeimos teisės instituto, tačiau nepriėmus atitinkamo įstatymo, reglamentuojančio partnerystės įregistravimo tvarką, šios nuostatos iki šiol neįsigaliojo. Lietuva lieka tarp 6 ES valstybių, kuriose vienalytės poros, ketinančios kurti ar sukūrusios šeimą, neturi jokių iš šeiminių santykių kylančių garantijų.

Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Bulgarijos ir Slovakijos vienalytės šeimos turi būti išgirstos, todėl kviečiame susitikti virtualioje platformoje aptarti  LGBT šeimoms kylančius iššūkius.

Norinčius dalyvauti apklausoje kviečiame susisiekti FB žinute arba parašyti į office@gay.lt ir suderinti Jums patogiausią virtualaus susitikimo laiką ir būdą. 

Projektas „Sąmoningumo didinimas dėl vaivorykštės šeimų Europoje priėmimo įtraukiose visuomenėse (R.I.S.E)“ finansuojamas Europos Sąjungos teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis. 

ES-logo-Teisiu-lygybes-ir-pilietybes-programa-taisytas-K3 (1)