LGBT* asmenys JAV patiria nelygybę ir diskriminaciją

Kalifornijos teisės universiteto Viljamso institutas išsiuntė oficialų kreipimąsi JAV Visuotinei periodinei peržiūrai dėl lygių galimybių prieinamumo ir vienodų sąlygų visiems užtikrinimo. Institutas, kuris specializuojasi teisiniais lytinės orientacijos ir tapatybės klausimais, Jungtinių Tautų Organizacijai nurodo sritis, kuriose JAV nevykdo tarptautinių įsipareigojimų.

Pirmiausia tai – LGBT* jaunimo pažeidžiamumas: net pusė iš apskaičiuotų 3,2 mln. jaunuolių šalyje gyvena padidintos rizikos smurtui, patyčioms, psichologinėms problemoms sąlygomis. Net 23% jų per praėjusius metus bandė nusižudyti, palyginti su 7% heteroseksualių jaunuolių. Taip pat, nors save kaip LGBT* įvardina tik 7% jaunų žmonių, pataisos įstaigose uždarytų žmonių tokiais save įvardina jau net 14%.

Mokyklą nesaugia aplinka laiko 70% LGBT* jaunuolių, kurie yra dvigubai labiau linkę mesti mokyklą nei jų heteroseksualūs bendraamžiai. Skurdas – kita didžiulė problema, kurią patiria jau suaugę LGBT* žmonės. Net 29% jų teigia per paskutinius metus neturėję pakankamai lėšų prasimaitinti ar išmaitinti šeimą. Juodaodžių vienalyčių porų vaikų atveju tokia situacija užfiksuota daugiau nei pusėje atvejų.

JAV vyriausybė raginama priimti nediskriminuojančius įstatymus, kad būtų sumažinti priekabiavimo ir smurto prieš LGBT* asmenis rodikliai mokyklose, globos įstaigose, juvenalinės justicijos institucijose ir kitur. Šių priemonių rezultatai turi būti stebimi, o stereotipai LGBT* žmonių atžvilgiu – griaunami.

Parengta pagal Williams Institute.