LEU privertė translytę apsimesti, kad diplomą ji pametė – tuomet išduos dublikatą

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) iš dokumentus pakeitusio translyčio asmens pareikalavo į vieną portalą pateikti skelbimą, esą jis pametė senąjį diplomą. Tik tuomet universitetas sutiko išduoti diplomo dublikatą. Kadangi tokie atvejai nereglamentuoti, translyčiai asmenys pakliūva į absurdiškas situacijas.

„Lietuvos edukologijos universitetas iš dokumentus pakeitusio translyčio asmens reikalauja pateikti skelbimą į vieną iš portalų, kad PAMETĖ senąjį diplomą, ir tik tokiu būdu sutinka išduodi diplomo dublikatą. Sakau: „Bet juk žmogus diplomo nepametė, jo nesugadino – kodėl keliamas toks reikalavimas pareiškėjui?“ Atsako: „Čia pirmas toks atvejis.“

P.S. Pagal ministro įsakymą, diplomo dublikatas išduodamas tik pametus arba sugadinus diplomą. Ministerija sako, kad reguliavimą „reikia tobulinti“, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Lietuvos gėjų lygos (LGL) atstovas Tomas Vytautas Raskevičius.

15min susisiekus su juo, T.V.Raskevičius detaliau išdėstė situaciją. Esą LEU liepė translyčiam žmogui, kuriam jau yra pakeisti asmens tapatybės dokumentai ir kuris dabar nori pasikeisti savo universiteto diplomą, paduoti skelbimą, kad jo senasis diplomas nebegalioja. „Aš jų klausiu, o kodėl žmogus turi informuoti „visuomenę” apie savo senąjį diplomą, nors nieko jam yra neatsitikę, pasikeitė tik žmogaus asmens duomenys. LEU į šitą klausimą negali atsakyti“, – komentavo LGL atstovas.

Tuomet jis susisiekė su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM). Pastarosios specialistas esą jį tikino, kad švietimo ministro įsakyme dėl diplomų išdavimo toks atvejis nereglamentuotas: „Pasirinkta išduoti dublikatą (kuris šiaip jau išduodamas tik pametus arba sugadinus diplomą), todėl universitetas vadovaujasi savo vidaus tvarkos aprašu, kuris reikalauja duoti skelbimą, kai prašoma išduoti dublikatą“.

Tačiau didžiausią pyktį šioje situacijoje, pasak T.V.Raskevičiaus, kelia tai, kad išeina taip lyg pats translytis žmogus lieka kaltas todėl, kad nėra reglamentuotas toks atvejis. Iš pradžių esą norėta, kad ant diplomo dublikato būtų nurodytas teismo nutarties numeris, pagal kurį pakeista lytis, tačiau T.V.Raskevičius vis dėlto sugebėjo su ŠMM susitarti, kad tokia informacija liktų vidiniuose ministerijos popieriuose, o ant paties diplomo nefigūruotų. Pašnekovas teigė, kad skelbimą apie neva pamestą diplomą vis dėlto minėtas translytis žmogus įdėjo.