Lesbiečių problemos svarbios ne tik kartą per metus

Spalio 15 dieną, trečiadienį, LGBT* centre įvyko lesbiečių dienos proga organizuotos diskusijos-dirbtuvės „I speak rainbow“. Asociacija LGL pakvietė savanorius ir bendruomenės narius prisijungti į pokalbį apie lesbietes kaip moteris ir LGBT* atstoves.

Lesbiečių dienos pasaulyje, žymimos spalio 8 dieną, istorija nėra laba sena. Tai atspindi ir vieną homoseksualių moterų patiriamų problemų visuomenėje: žmogaus teisių judėjime joms skiriama mažai dėmesio. Būtent apie lesbiečių padėtį LGBT* teisių aktyvizme, jų patiriamas problemas ir sukosi pagrindinės paskaitos bei diskusijų temos. Geriau jas suvokti padėjo LGL savanorio Alessandro organizuotos dirbtuvės.

Renginio dalyvė Kristina dalijosi įspūdžiais: „Man patiko tai, kad renginys prasidėjo nuo lyties temos. Manau, dažnai pamirštama tai, kad lesbietės visų pirma yra moterys. Tad neretai jos visuomenėje susiduria su iššūkiais dėl abiejų šių dalykų sąveikos – ar kalbame apie darbo rinką, sveikatos priežiūrą ar matomumą visuomenėje.“

„I speak rainbow“ – paskaitų ir interaktyvių užsiėmimų ciklas žmogaus teisių ir LGBT* specifikos temomis, kuriuose savo iniciatyvą ir žinias parodo mūsų savanoriai ar darbuotojai. Renginiai – nemokami ir atviri visiems, aktualūs ne tik LGBT* bendruomenei, bet ir visiems, norintiems pagilinti konkrečios temos žinias; juos lydi neformalus bendravimas ir vaišės.

Bendruomenei skirti asociacijos LGL renginiai negali įvykti be draugų paramos, tad kviečiame mus paremti jums patogu būdu.