Lenkijos vyskupas atėmė dvasininko titulą iš savo orientaciją atskleidusio homoseksualaus kunigo

Š. m. spalio 21 dieną vienas Lenkijos vyskupas atėmė dvasininko titulą iš aukštas pareigas užėmusio katalikų kunigo, kurį įtūžęs Vatikanas atleido anksčiau šį mėnesį, kai jis paviešino esantis homoseksualus svarbaus vyskupų sinodo dėl šeimos klausimų išvakarėse, praneša naujienų portalas 15min.lt.

Vyskupas Ryszardas Kasyna nusprendė, kad kunigas Krzystofas Charamsa nebegali aukoti mišių, teikti sakramentų, tokių kaip Komunija arba krikštas, taip pat dėvėti sutanos. K.Charamsa nebegalės vykdyti kunigo pareigų, bet jis nebuvo ekskomunikuotas – tokiu atveju būtų nutraukti jo visi ryšiai su Katalikų Bažnyčia.

Prieš įsiplieskiant šiam skandalui K.Charamsa užėmė svarbias pareigas Vatikane, dirbdamas katalikiškas dogmas sergstinčioje Tikėjimo doktrinos kongregacijoje.

Paviešinęs savo seksualinę orientaciją K.Charamsa paskelbė 10 punktų „išsivadavimo manifestą“, nukreiptą prieš „institucionalizuotą homofobiją Bažnyčioje“. Dvasininkas skundėsi ypač griežtu Bažnyčios požiūriu į homoseksualius vyrus, kurie, anot jo, tarp kunigų sudaro daugumą.

K. Charamsa taip pat atskleidė planuojantis parašyti knygą apie 12 metų trukusį savo darbą Vatikano biurokratinio aparato centre, kai Bažnyčia dar nėra atsigavusi nuo ankstesnio skandalo, kilusio vadovaujant ankstesniam popiežiui Benediktui XVI dėl „gėjų lobistų“ įtakos aukšto rango dvasininkams.