Lenkijos parlamentas ketvirtą kartą atmetė civilinės partnerystės įstatymo projektą

Š. m. gegužės 28 dieną Lenkijos parlamentas ketvirtą kartą iš eilės atmetė lyčiai neutralios civilinės partnerystės įstatymo projektą. Už siūlymą įtvirtinti tiek heteroseksualių, tiek vienalyčių porų teisę sudaryti civilinę partnerystę balsavo 146 Lenkijos parlamento nariai, prieš – 215, 24 – susilaikė, o 75 apskritai atsisakė balsuoti.

Įstatymo projektu siūloma suteikti teises ir pareigas, kuriomis šiuo metu gali naudotis tik susituokusios skirtingos lyties poros: teise į paveldėjimą, notarines ir medicinines paslaugas bei pensijų fondus. Mokesčių lengvatos ir teisė įsivaikinti tos pačios lyties poroms įstatymo projekte nenumatomos.

„Politikai, ypatingai konservatoriai, kurie aiškina, kad Lenkija nėra pasirengusi civilinei partnerystei, jau nekalbant apie tos pačios lyties asmenų santuokas, mums akiplėšiškai meluoja. Tai – melas, nes Lenkija tam seniai pasiruošusi,“ – pabrėžė šalies LGBT* asmenų teisių organizacijos „Kampania Przeciw Homofobii“ (liet. „Kampanija prieš homofobiją“) vadovė Agata Chaber.

Lenkijos parlamentas šį įstatymo projektą, pirmą kartą teiktą svarstyti 2012 metais, atmeta jau ketvirtą kartą. 2013 metų sausį civilinės partnerystės įstatymo projektas buvo atmestas vos 17 balsų persvara.

Šiuo metu Lenkijoje tos pačios lyties poros teisiškai nepripažįstamos. 18-asis Lenkijos Respublikos Konstitucijos straipsnis apibrėžia santuoką kaip vyro ir moters sąjungą.