Latvijoje pirmą kartą istorijoje išrinkti du LGBT bendruomenei priklausantys politikai

Šiais metais vykusiuose Latvijos parlamento rinkimuose dalyvavo didžiausias skaičius LGBT bendruomenei priklausančių politikų šalies istorijoje, iš kurių į Parlamentą pateko du kandidatai. Marija Golubeva ir Edgars Rinkēvičs tapo pirmaisiais į Parlamentą išrinktais LGBT bendruomenei priklausančiais politikais šalies istorijoje.

Daugiausiai vietų rinkimuose laimėjo Latvijos socialdemokratų partija „Santarvė“.

Edgars Rinkēvičs į Latvijos parlamentą išrinktas jau antrą kartą iš eilės, tačiau apie savo homoseksualumą politikas atsivėrė tik 2014 metais. Ankstesnės kadencijos metu jis dirbo Užsienio reikalų ministru.

Marija Golubeva, anksčiau dirbusi konsultante gerai žinomame viešosios politikos centre, buvo išrinkta kaip „Vystymosi/Už!“ partijos kandidatė. Jos partija rinkimuose iš viso laimėjo 13 vietų iš 100 galimų.

Rinkimuose taip pat dalyvavo atvirai homoseksualus Robert Putnis, kuris tapo Progresyviųjų partijos lyderiu.

„Dviejų atvirai [homoseksualių] parlamento narių išrinkimas iš tikrųjų yra reikšmingas žingsnis LGBT bendruomenei, kuri iki šiol viešajame gyvenime buvo beveik visiškai nematoma,“ – naujienų portalui „Gay Star News“ komentavo LGBTI aktyvistas Juris Lavrikovs. – „Jų išrinkimas taps stipria paskata ir LGBT asmenims atsiskleisti. Tai taip pat svarbus signalas visuomenei, toliau griaunantis stereotipus ir išankstinius įsitikinimus.“

Pastaraisiais mėnesiais LGBT temos Latvijoje įgavo pagreitį, ypač diskusijose apie santuokos lygybę, tačiau šalis šioje srityje vis dar atsilieka nuo daugelio Europos valstybių. Ji užimą vieną žemiausių vietų „ILGA-Europe“ rengiamame Vaivorykštės indekse, kuris vertina šalis pagal LGBTI žmonėms garantuojamas teises.

2005 metais Latvijos parlamentas priėmė Konstitucijos pataisas, kuriomis šeima išskirtinai apibrėžta kaip sąjunga tarp moters ir vyro.