Kaune koncertuosiantis Mika: „Toleranciją reikia išprovokuoti“

Š. m. gegužės 23-iąją Kauno „Žalgirio“ arenoje koncertuosiantis britas Mika vis dar pamena pirmąją viešnagę Lietuvoje – tada pasauliniais hitais tapusiomis savo dainomis tūkstančius gerbėjų šokdino Klaipėdos Jūros šventėje. Šįkart pažada dar didesnį šou – didžiausioje šalies arenoje pristatys ką tik iškeptą albumą „No Place in Heaven“.

Išskirtinio interviu su Žmonės.lt metu Mika negailėjo gražių žodžių Lietuvai, paatviravo apie savo sėkmės paslaptį, homoseksualumą ir lūkesčius Kaune.

Paminėjote, kad jūsų albumai – labai asmeniški. Žinau, kad esate įrašęs ir tokį, kuriame skambančios dainos – apie jūsų santykius su vyrais. Savo homoseksualumą pripažinote prieš ketverius metus. Kaip tai paveikė jūsų karjerą?

Visiškai nepaveikė. Tokio albumo, kuriame visos dainos būtų vien apie santykius, išleidęs nesu. Manęs ši tema visai neįkvepia.

Net keista, kad prisipažinimas įtakos karjerai neturėjo. Nors gal ir logiška. Savo dainas rašau pats, nesu kažkieno įrankis – svetimas dainas dainuojantis atlikėjas. Jei, pavyzdžiui, dainuočiau vaikinų grupėje, o ne būčiau solistas, arba dainuočiau kitų parašytas dainas, kurios man būtų svetimos ir kuriomis meluočiau, tada, matyt, būtų paveikę.

Lietuva laikoma homofobiška valstybe. Kaip patartumėte ugdyti toleranciją?

Toleranciją reikia išprovokuoti. Nemanau, kad įmanoma jos išprašyti mandagiai. Tačiau kai toleranciją provokuoji, reikia tą daryti protingai ir su džiaugsmu. Pavojinga daryti apibendrinimus, klasifikuoti žmones. Jei taip elgiamasi, galima prarasti daug šalininkų. Pažvelkime į Italiją. Nors šalies visuomenė įsitempusi dėl krizės, valstybė vis tiek išlieka viena tolerantiškiausių Europoje.

Savo ruožtu aš taip pat stengiuosi perduoti žmonėms žinutę: noriu, kad mano pasirodymų metu visi jaustųsi laisvai ir neteisiami. Man nesvarbu, kas tu toks, iš kur tu, koks tu, jei tik esi pasiruošęs eiti išvien ir dviem valandoms atsisakyti savigynos.

Kai visi ims galvoti panašiai, priims žmogų tokį, koks jis yra, visuomenė taps labiau tolerantiška. Tai – pagrindinis tikslas.