Juodkalnijoje jau trečią kartą šiais metais uždraustos LGBT* bendruomenės eitynės

Š. m. rugsėjo 18 dieną Nikšičiaus miesto Juodkalnijoje teisėsaugos institucijos jau trečią kartą šiais metais uždraudė mieste organizuoti LGBT* bendruomenės eitynes. Juodkalnijos policija nesuteikė leidimo organizuoti LGBT* bendruomenės eitynių motyvuodama krikščionių ortodoksų pasipriešinimu ir nacionalistų bei futbolo sirgalių grasinimais sutrukdyti eitynėms. Anksčiau šalies sostinėje Podgoricoje ir Budvos mieste vykę LGBT* bendruomenės renginiai buvo saugomi gausių policijos pareigūnų pajėgų.

„Draudimas organizuoti LGBT* bendruomenės eitynes yra visiškai nepriimtinas. Juodkalnijos valdžios atstovai jau parodė gebantys apsaugoti LGBT* asmenis eitynių metu. Nesiimdami efektyvių priemonių siekiant užtikrinti renginio dalyvių saugumą, šalies valdžios atstovai praranda galimybę išreikšti tvirtą paramą pagrindinėms žmogaus teisėms,“ – pabrėžė Europos Parlamento vicepirmininkė Ulrike Lunacek.

„Iš visų potencialių Europos Sąjungą (ES) šalių, Juodkalnijos įstatyminė bazė ir politikos priemonės, skirtos ginti LGBT* asmenis nuo prievartos ir diskriminacijos, yra labiausiai išvystytos. Deja, visos šios priemonės nebetenka prasmės, kai taikant jas praktikoje teisėsaugos institucijos nesugeba arba nenori ginti LGBT* asmenų teisės į taikius susirinkimus. Panašūs incidentai turės lemiamos reikšmės derybų dėl stojimo į ES metu,“ – įsitikinusi europarlamentarė Tanja Fajon.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL reiškia susirūpinimą dėl iniciatyvų, kuriomis siekiama riboti LGBT* asmenų teisę į taikius susirinkimus. Asociacija LGL tikisi, jog atsakingos Juodkalnijos institucijos nedelsdamos sudarys sąlygas Nikšičiaus mieste organizuoti LGBT* bendruomenės eitynes ir apgins LGBT* asmenų teisę į taikius susirinkimus bei saviraiškos ir žodžio laisvę.