Jungtinėje Karalystėje bus atidaryta pirmoji mokykla LGBT* moksleiviams

Jungtinėje Karalystėje planuojama atidaryti pirmąją vidurinę mokyklą LGBT* moksleiviams. Mančesterio miesto centre po trejų metų duris atversiančioje mokymo įstaigoje mokysis 40 bendrojo lavinimo švietimo sistemoje nepritampančių homoseksualių, biseksualių ir translyčių studentų. Taip pat bus sukurta 20 neakivaizdinių vietų jaunuoliams, kurie nori toliau lankyti bendrojo lavinimo mokyklą.

Labdaros organizacijos „LGBT Youth North West“ atstovai tikina, jog mokyklos durys bus atviros ne tik LGBT* moksleiviams, bet ir visiems ją lankyti norintiems vaikams. „Siekiame išgelbėti gyvybes“, – neslėpė viena mokyklos steigimo iniciatorių Amelia Lee. „Nepaisant to, kad įstatymai turėtų apsaugoti vaikus nuo homofobinių ir transfobinių patyčių, tiesa ta, kad patyčios mokykloje vis dar dažnas reiškinys. Jaunuoliai, iš kurių tyčiojamasi, jaučiasi izoliuoti ir vieniši. Todėl jie ima praleidinėti pamokas, o blogiausiu atveju – svarsto savižudybę“, – tikino organizacijos atstovė.

Ženklią sumą LGBT* mokyklos steigimui skyrė Bendruomenių ir vietos valdžios departamento dotacijų programa. Būtinybei užtikrinti saugią LGBT* jaunuolių aplinką mokyklose pritarė ir Mančesterio miesto taryba. Mokykla įsikurs Joyce Layland centre, kur šiuo metu įsikūrusios vietos LGBT* organizacijos. Organizacija „LGBT Youth North West“ viliasi, kad panašios mokyklos ateityje bus steigiamos ir kituose šalies regionuose.

Asociacija LGL primena, kad homofobinės ir transfobinės patyčios neigiamai veikia jaunų žmonių emocinę ir psichinę sveikatą. Tyrimai parodė aiškias sąsajas tarp besikartojančių ilgalaikių patyčių ir depresijos, nerimo, nepasitikėjimo savimi, užsisklendimo, socialinės izoliacijos ir miego sutrikimų.