„Judas Priest“ vokalistas džiaugiasi atskleidęs intymią paslaptį

Š. m. gruodžio 8 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje koncertą surengė garsi britų grupė „Judas Priest“. Didžiulis motociklas scenoje, specifinis spiegiantis R. Halfordo balsas ir kietas gitarų skambesys – visa tai įspūdinga, tačiau pramogų pasaulyje „Judas Priest“ garsėja ne tik dėl muzikos.

Nuo 1992-ųjų iki 2003 metų Robas Halfordas nedainavo „Judas Priest“. Jo vietą užėmė Timas Owensas – buvęs kuklios grupės, kuri mažose salėse grodavo „Judas Priest“ dainas, vokalistas. Vėliau ši keista istorija tapo kino filmo „Roko žvaigždė“ pagrindu.

Tuo metu „Judas Priest“ vokalisto R. Halfordo vardas šmėžavo daugybėje antraščių – 1998-aisiais dainininkas prisipažino, kad yra homoseksualus. Jis tapo bene pirmąja ir kol kas vienintele tokia ryškia metalo žvaigžde, atskleidusia homoseksualumą.

Dabar Robas teigia, jog šis atsivėrimas buvo puikus sprendimas, bet ilgus karjeros metus bijojo, kad jo orientacija išaiškės. Mat metalo pasaulyje homoseksualumas buvo tabu.

„Jei būčiau prasitaręs 1985-aisiais, įmanoma, kad visas sunkiojo metalo pasaulis būtų subyrėjęs kaip kortų namelis. Gyvenimas tada buvo kitoks. Kiti grupės nariai žinojo apie mano orientaciją, bet mes saugojome vieni kitus“, – pernai britų spaudai pasakojo R. Halfordas.

Kai neseniai „Judas Priest“ grojo Sankt Peterburge, iš miesto savivaldybės sulaukė reikalavimo nuo scenos neužsiminti apie LGBT* asmenų teises.

R. Halfordas pakluso, bet mano, jog vien savo pasirodymu scenoje šventė pergalę prieš Rusijos homofobus: „Man nereikia mojuoti vaivorykštės spalvų vėliava. Aš pats esu metalo scenos vaivorykštės spalvų vėliava.“