JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton pareiškimas

Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobijąVisame pasaulyje vyrai ir moterys susiduria su persekiojimais ir išpuoliais dėl to, kas jie yra ar ką jie myli. Homofobija, transfobija ir šiuos reiškinius lydintis žiaurus priešiškumas dažnai kyla iš suvokimo stokos, ką iš tiesų reiškia būti lesbiete, gėjumi, biseksualu ar transseksualu (LGBT). Tad norėdami kovoti su šia žiauria rykšte ir nutraukti baimės bei smurto ratą privalome darbuotis drauge gerindami švietimą ir remdami tuos, kurie priešinasi meilę kriminalizuojantiems ir neapykantą skatinantiems įstatymams. Gegužės 17 dieną minėdami Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją pasiryžkime įdėti dvigubai daugiau pastangų.

JAV prezidento Obamos ir Amerikos žmonių vardu galiu didžiuodamasi dar kartą patvirtinti mūsų paramą LGBT bendruomenėms tiek šalies viduje, tiek ir užsienyje, o taip pat pareikalauti nutraukti LGBT asmenų diskriminaciją ir neteisingą elgesį su jais visur, kur tai pasitaiko. Tiek remdami LGBT palaikymo demonstracijas Belgrade, tiek vadovaudami Jungtinių Tautų pastangoms patvirtinti LGBT asmenų žmogaus teises, tiek ir pasmerkdami Ugandoje rengiamą begėdišką įstatymą, mes esame įsipareigoję remti mūsų draugus ir sąjungininkus visuose pasaulio regionuose, kurie kovoja už lygybę ir teisingumą. Tai nėra vakarietiškos idėjos, tai – visuotinės žmogaus teisės.

Nors pasiekta nemažai ir įdėta daug sunkaus darbo, dar daug reikia nuveikti, kad LGBT bendruomenės nepatirtų nelygybės ir diskriminacijos. Jei esi lesbietė, gėjus, biseksualas ar transseksualas, žinok, kad Jungtinės Valstijos palaiko tave ir kad mes esame tvirtai įsipareigoję nutraukti šį neapykantos ratą.