JAV šokiruota: Lietuvos parlamentas kėsinasi uždrausti gėjų paradus

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) naujienų portalas “BuzzFeed World” vakar, kovo 12 dieną, pranešė, kad Lietuvos parlamentas ruošiasi balsuoti dėl „Gay Pride“ paradų uždraudimo. Lietuvos gėjų lyga šį projektą pavadino „rusiško stiliaus prieš gėjus nukreiptu propagandiniu įstatymu“.

Parlamentas, JAV puslapio teigimu, šiandien turėjo balsuoti dėl teisės aktų, leidžiančių bausti tuos, kurie „paniekina“ šalies Konstitucijoje išvardytas „moralines vertybes“. Lietuva jau turi įstatymą, kuris draudžia informaciją, „nuvertinančią šeimos vertybes“ arba „stiprinančią kitokios šeimos arba santuokos, negu nurodyta Konstitucijoje, koncepciją“. Anksčiau buvo teisės aktų, draudžiančių „homoseksualų, biseksualų ir poligamiškų santykių“ skatinimą, tačiau jį teko pakeisti dėl Europos Sąjungos taikyto spaudimo.

Taip pat pabrėžiama, kad naujajame pasiūlyme, kurio iniciatorius yra Petras Gražulis, siūloma uždrausti kalbas, plakatus, audiovizualinę medžiagą ir kitas priemones, kurios padeda skelbti LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualių asmenų) teises. Projektą paremiančiame memorandume P. Gražulis teigia, kad toks įstatymas turėtų būti taikomas “tokiems renginiams kaip “Gay Pride” maršai ir panašūs paradai”.

Skaityti daugiau balsas.lt