JAV Aukščiausiasis teismas pritarė tos pačios lyties santuokoms visose valstijose

Š. m. birželio 26 dieną JAV Aukščiausiasis teismas pritarė tos pačios lyties santuokoms. Vienos lyties santuokos pripažintos teisėtomis visose JAV valstijose. Šis svarbus sprendimas yra vienas iš labiausiai lauktų per kelis dešimtmečius.

Kaip skelbia BBC, nuspręsta, kad „santuoka yra konstituciškai teisėta visiems visose valstijose“. „Daugiau jokia sąjunga nėra tokia gili kaip santuoka“, – teigė teisėjas Anthony Kennedy.

Kol kas neaišku, kaip greitai leidimai tuoktis bus išduoti valstijose, kur vienos lyties santuoka anksčiau buvo draudžiama. Šis sprendimas prie teismo pasitiktas garsiais plojimais.

JAV prezidentas Barackas Obama pagyrė Aukščiausiojo Teismo sprendimą, įteisinantį tos pačios lyties asmenų santuokas, kaip dar vieną Baltųjų rūmų pergalę. „Šiandien žengtas didžiulis žingsnis mūsų žygyje lygybės link. Gėjų ir lesbiečių poros dabar turi teisę tuoktis, kaip ir bet kurie kiti“, – parašė B. Obama socialiniame tinkle „Twitter“, o Baltieji rūmai savo paskyros avatarą pakeitė judėjimo už LGBT* asmenų teises vaivorykšte.

Plačiau skaitykite naujienų portale 15min.lt.