Italija tapo paskutine Vakarų šalimi, įteisinusia vienalytę partnerystę

Italijos parlamento nariai žengė istorinį žingsnį, atverdami duris tos pačios lyties asmenų civilinėms sąjungoms. Toks žingsnis reiškia, kad tai jau paskutinė didžioji Vakarų šalis, pripažinusi vienalyčių partnerių lygiateisiškumą su heteroseksualiomis šeimomis.

Premjeras Matteo Renzi gavo parlamentarų pasitikėjimą balsavime žemuosiuose rūmuose ir dabar jo sprendimas jau bus tik formalumas.

M. Renzi dar prieš balsavimą demonstravo pasitikėjimą ir socialiniame tinkle skelbė, kad „tai šventė tiems, kurie buvo pagaliau pripažinti“. Jis pabrėžė, kad šio klausimo atidėliojimas ar neišsprendimas būtų milžiniška klaida.

Parlamentarai balsavo taip: 369 – už, 193 – prieš, du susilaikė. Italijos premjerui netgi tekino užsiminti apie atsistatydinimą, tam, kad ilgą laiką vilkintas klausimas pagaliau būtų išspręstas.

Tos pačios lyties civilinių sąjungų įteisinimui itin priešinosi katalikų bažnyčia. Naujasis įstatymas suteiks galimybę vienalytėms poroms paveldėti partnerio pensiją po jo mirties, bei reikalauti teisės į bendrai užgyventą turtą.