Indijos Aukščiausiasis Teismas svarstys vienalyčių santykių draudimą

Indijos LGBT* žmogaus teisių aktyvistai pasiekė, kad Aukščiausiasis Teismas dar kartą svarstytų, ar šalyje galiojantis įstatymas, kuriuo įtvirtinta baudžiamoji atsakomybė už tos pačios lyties asmenų santykius, neprieštarauja Konstitucijai.

2009 metais Indijos Aukščiausiasis Teismas buvo atmetęs britų kolonijiniu laikotarpiu galiojusį vienalyčius santykius draudžiantį įstatymą. Tačiau 2013 metais Aukščiausiasis Teismas panaikino ankstesnį sprendimą ir pripažino, kad įstatymas, kuriuo įtvirtinama baudžiamoji atsakomybė už „natūraliai gamtos tvarkai prieštaraujančius santykius“ neprieštarauja šalies Konstitucijai.

Tačiau šalies LGBT* žmogaus teisių aktyvistai pasiekė, kad Aukščiausiasis Teismas dar kartą svarstytų, ar minėto įstatymo nuostatos neprieštarauja Indijos Konstitucijai. Teismo sprendimą dar kartą svarstyti baudžiamąją atsakomybę už tos pačios lyties asmenų santykius įtvirtinantį įstatymą sveikino prie Aukščiausiojo Teismo susirinkę žmogaus teisių aktyvistai.

Sprendimą priims penkių teisėjų kolegija, kuriai pirmininkaus vyriausiasis teisėjas T S Thakuras. „Svarstant tos pačios lyties asmenų santykių privačiose vietose teisėtumą iškyla svarbių su šalies Konstitucijos normomis susijusių klausimų,“ – pastebėjo Aukščiausiojo Teismo atstovas.

„Ši problema nesusijusi su homoseksualumu. Tai laisvės, teisingumo, lygių galimybių ir konstitucinių vertybų klausimas. XXI amžiaus Indijoje nėra vietos šiam britų kolonijinio laikotarpio įstatymui,“ – pabrėžė parlamentaras ir LGBT* žmogaus teisių aktyvistas Shashi Tharooras.