Homoseksualių asmenų persekiojimas Čečėnijoje: europarlamentarai ragina imtis skubaus tyrimo

Š. m. gegužės 16 dieną plenarinėje sesijoje Europos Parlamento (EP) nariai aptarė nepriklausomos Rusijos žiniasklaidos ir žmogaus teisių gynimo organizacijų pranešimus apie galimus homoseksualių asmenų teisių pažeidimus Čečėnijoje. Š. m. gegužės 18 dieną EP priėmė rezoliuciją šiuo klausimu, raginančią valdžios atstovus nutraukti homoseksualių asmenų persekiojimą Čečėnijoje ir imtis skubaus tyrimo. Rezoliuciją svarstyti teikė Europos Parlamento Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos atstovai, tarp jų ir Petras Auštrevičius; Žaliųjų frakcijos/Europos laisvojo aljanso nariai ir kitos europarlamentarų grupės.

Europos Parlamento nariai rezoliucija išreiškė susirūpinimą dėl homoseksualių asmenų persekiojimo ir kankinimų Čečėnijoje (Rusijos Federacija) ir pasmerkė Čečėnijos vyriausybės pareiškimus, kuriais siekiama paneigti homoseksualių asmenų egzistavimą Čečėnijoje ir kurstyti smurtą LGBTI asemenų atžvilgiu.

Europarlamentarai ragina Čečėnijos valdžios atstovus nutraukti homoseksualių asmenų persekiojimą ir nedelsiant paleisti neteisėtai sulaikytus asmenis. Rezoliucija Europos Parlamento nariai taip pat ragina Čečėnijos ir Rusijos valdžios atstovus laikytis tarptautinių įsipareigojimų, teisinės valstybės bei universalių žmogaus teisių standartų, siekiant užtikrinti visų asmenų, kuriems gali grėsti pavojus, įskaitant LGBTI asmenis, saugumą.

„Rusija ir jos vyriausybė privalo prisiimti atsakomybę už šių neteisėtų veiksmų tyrimą ir patraukti kaltininkus baudžiamojon atsakomybėn“, sako europarlamentarai. Priimta rezoliucija Europos Parlamento nariai ragina „nedelsiant atlikti nepriklausomą, nešališką ir išsamų tyrimą“ ir paprašyti Komisijos, valstybių narių ir Europos Tarybos remti Rusiją atliekant šį tyrimą.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL sveikina Europos Parlamento paramą LGBT* žmogaus teisėms priimant rezoliuciją dėl homoseksualių asmenų persekiojimo Čečėnijoje ir tikisi, jog ryžtinga Europos Parlamento pozicija paskatins Europos valstybes imtis efektyvesnių ir nuoseklesnių priemonių siekiant užkirsti kelią LGBT* žmogaus teisių pažeidimams.