Homoseksuali parolimpinių žaidynių čempionė svarsto apie eutanaziją

Marieke Vervoort, viena iš atvirai homoseksualių sportininkių, besivaržančių šių metų parolimpinėse žaidynėse, teigia, kad Rio de Žaneiro parolimpinės žaidynės jai bus paskutinės.

Belgų lenktynininkė neįgaliųjų vežimėliais, laimėjusi aukso ir sidabro medalius Londone, serga nepagydoma degeneracine nervų liga.

M. Vervoort vežimėliu pradėjo naudotis 2000 metais ir teigia, kad jos liga sukelia tokius stiprius skausmus, jog ji svarsto apie eutanaziją.

„Aš baigsiu savo karjerą po Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių. Po žaidynių, pažiūrėsim, ką gyvenimas man atneš“, – teigė 37 metų amžiaus lenktynininkė neįgaliųjų vežimėliais.

Pasakodama apie sunkumus, su kuriais ji susiduria kiekvieną dieną, M. Vervoort atskeidė, kad Rio de Žaneiro parolimpinės žaidynės buvo jos „paskutiniu noru“.

„Visi mato mane besijuokiančią su savo aukso medaliu, bet niekas nemato tamsiosios pusės“ – prancūzų laikraščiui „Le Parisien“ pasakojo lenktynininkė. – „Aš labai kenčiu, kartais naktį miegu tik dešimt minučių – ir vis tiek siekiu aukso.“

Liepą sportininkė internete paskelbė dienoraščio įrašą, kuriame atskleidė savo progresuojančios ligos poveikį.

„Laimei, ši naktis buvo geresnė, nors 45 minutes mane buvo apėmusi neviltis,“ – vaizdo įraše pasakojo M. Vervoort. – „Šįryt man atrodė, kad miegojau tik valandą, nors tai nėra tiesa. Mano kūnas tiesiog išsekęs. Aš leidau slaugei man suleisti dozę morfijaus ir šį rytą į treniruotę keliavau vedina valios.“

M. Vervoort taip pat pasidalino savo laidotuvių planais. Sportininkė tikisi, kad jos taps proga švęsti čempionės pasiekimus, o ne liūdėti.

Belgijoje eutanazija įteisinta 2002 metais ir vykdoma paciento prašymu, jei jį pasirašė trys gydytojai.