Homofobinės patyčios darbovietėje JK ekonomikai kasmet „kainuoja“ 18 milijardų svarų

Š. m. lapkričio 16 dieną Jungtinės Karalystės konsultavimo, taikinimo ir arbitražo tarnyba (KTAT) paskelbė ataskaitą apie patyčias šalies darbovietėse. Organizacijos atstovų teigimu, kasmet sulaukiama 20 000 skambučių dėl darbo vietoje patiriamų patyčių. KTAT ataskaitos duomenimis, patyčios darbovietėje dėl prarasto darbuotojų produktyvumo Jungtinės Karalystės ekonomikai kasmet „kainuoja“ apie 18 milijardų svarų.

Tyrėjų teigimu, LGBT* asmenys dažniau susiduria su patyčiomis ir priekabiavimu darbo vietoje. Patyčias neretai patiria ir etninėms mažumoms priklausantys viešojo sektoriaus darbuotojai, vyrų dominuojamas profesijas pasirinkusios moterys bei darbuotojai su negalia.

Ataskaitoje „Ieškant geresnių sprendimų: sprendžiant patyčių ir priekabiavimo problemą Jungtinės Karalystės darbo vietose“ pabrėžiama, jog patyčių problema vis aštrėja. 1998 metais apie patyčias darbovietėse pranešė 7 proc. įmonių vadovų, 2004 metais – 8 proc., o 2011 metais – jau 11 proc.

„Atliktas tyrimas rodo, kad Jungtinėje Karalystėje patyčios yra dažnas reiškinys. Patyčios dažniau vyksta tose darbovietėse, kur vyrauja netinkama atmosfera. Ten panašus elgesys gali tapti institucionalizuotu. Todėl darbo vietose turi būti diegiamos priemonės prieš patyčias. Tai neįmanoma be įmonių vadovų paramos,“ – pabrėžė KTAT atstovas Brendanas Barberis.