Gruzijos prezidentas atmetė referendumo dėl vienalytės santuokos draudimo galimybę

Gruzijos prezidentas Giorgi Margvelashvili atmetė siūlymą dėl referendumo, kurio metu būtų balsuojama dėl Konstitucijos pataisos, įtvirtinančios diskriminuojantį vienalyčių santuokų draudimą, priėmimo. Peticiją už referendumo organizavimą pasirašė 200 000 šalies piliečiai. Minėta Konstitucijos pataisa siūlyta konstituciškai apibrėžti santuoką kaip sąjungą tarp vieno vyro ir vienos moters.

Naujienų portalas „Georgia Today“ teigia, kad Gruzijos prezidentas nurodė pakeitimus esant nereikalingus, nes šalies civilinis kodeksas jau apibrėžia santuoką kaip „savanorišką vyro ir moters sąjungą“.

„Jie (referendumui pritariantys aktyvistai) renkasi konfrontacijos ir šantažo kalbą ir atsisako konsultacijų, kas aiškiai parodo, kad ši grupė turi siaurius politinius tikslus“, – prieš spaudos konferenciją teigė vienas valstybės pareigūnas.

Gruzijoje tos pačios lyties partnerių santykiai teisiškai nepripažįstami.

Planą šalyje organizuoti minėtą referendumą rėmė JAV evangelikų grupės, įskaitant „World Congress Of Families“ (liet. Pasaulinis šeimų kongresas), kuriai vadovauja Brian Brown iš JAV veikiančios „National Organisation for Marriage“ (liet. Nacionalinė organizacija už santuoką).

Organizacija „World Congress Of Families“ anksčiau ne kartą kaltinta išnaudojanti savo įtaką kitose  šalyse, siekdama įdiegti prieš homoseksualius asmenis nukreiptus įstatymus.