Gėdinga Lietuvos vieta LGBTI teisių reitinge: atsakomybė krinta Seimui

Tarptautinės LGBTI (lesbiečių, gėjų, biseksualių, transseksualių ir interseksualių asmenų) teisių ataskaitos „ILGA-Europe“ paskelbtoje ataskaitoje Lietuva ir vėl atrodo itin kukliai. 49 valstybių reitinge dalinamės 39-40 vietas su Latvija. Praėjusiais metais Lietuva reitinge buvo 39.

Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL žmogaus teisių koordinatoriaus Tomo Vytauto Raskevičiaus teigimu, nekokią vietą LGBTI teisių ataskaitos reitinge Lietuvai lėmė ne bendra nuotaika visuomenėje, o įstatymų bazės trūkumai.

„Pagrindinė priežastis ir pagrindinis aspektas, į kurį reiktų atkreipti dėmesį, yra tai, kad šis žemėlapis ir šis indeksas vertina kaip gerai šalies įstatymai saugo LGBTI asmenis pagal įvairius kriterijus. Pagrindinė priežastis, kodėl Lietuva metai iš metų krinta šiame reitinge ir kodėl Lietuvos įvertis mažėja yra tai, kad Lietuva nedaro nieko šioje srityje. Kadangi kitos šalys imasi naujų žingsnių, leidžia progresyvius įstatymus, o mes nieko nedarome, tai atotrūkis tarp gerosios indekso pusės ir mūsų nuolatos didėja“, – paaiškino LGL atstovas.

Jis pabrėžė, kad Lietuvos įvertį smukdo ir tai, kad įtraukiami vis nauji kriterijai, o Lietuvos politikai nereaguoja į seniai žinomas problemas, kurias vis primena tarptautinės organizacijos.

„Neseniai buvo įtraukti transseksualių asmenų teisių aspektai. Šiemet įtraukti interseksualių asmenų klausimai. Ir kadangi Lietuvoje nieko nėra sprendžiama šiais klausimais, tai tas įvertis ir mažėja“, – pažymėjo T.V.Raskevičius.

„Negalima sakyti, kad situacija blogėja, bet ji negerėja“, – pridūrė jis.