Filmas „Kiki“ žvelgia į slaptos LGBTQ bendruomenės gyvenimą

Europos kino šalių forume „Scanorama“ pasirodančiame filme „Kiki“ – žvilgsnis į slaptos šokių bendruomenės, skirtos LGBTQ juodaodžių ir kitų rasinių mažumų jaunimui, esančiam visuomenės paribyje, gyvenimą.

„Kiki“ yra švedų menininkės ir dokumentinio kino režisierės Saros Jordenö kartu su „Kiki“ scenos sargu (angl. gatekeeper) Twiggy Pucci Garçon režisuotas filmas apie grupę jaunų žmonių, kurie šoka ir auga „Kiki“ bendruomenėje, saugiame prieglobstyje, skirtame pasirodymams ir saviraiškai, bei išoriniame socialiniame pasaulyje. Šis filmas Berlyno tarptautiniame kino festivalyje apdovanotas kaip geriausias dokumentinis filmas, „Full Frame“ dokumentinio kino festivalyje gavo apdovanojimą už įkvėpimą, taip pat „Outfest“ festivalio specialaus apdovanojimo laureatas.

Kas yra ta „Kiki“ scena? Režisierės S. Jordenö žodžiais, „Kiki“ scena yra dalis didesnės ballroom šokių subkultūros, kuri atsirado Harleme prieš daugiau nei 100 metų. Tai labai svarbi sceninio meno forma, sukurta LGBTQ rasinių mažumų bendruomenės. Ji veikia pogrindyje, yra mažai pripažinta ir nėra deramai ištyrinėta. Tai yra keista, atsižvelgiant į ballroom reikšmę populiariajai kultūrai ir įtaką padarytą tokioms atlikėjoms kaip Madonna, Beyonce ir Rihanna.

Šiemet Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 3–20 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.