„Facebook“ nebešalina neapykantą kurstančių komentarų

Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL, įgyvendindama tarptautinį projektą „SafeNet: Stebėsena ir ataskaitų teikimas saugesnei interneto aplinkai“, pristato ketvirtuosius informacinius grafikus, kuriuose pateikiami duomenys apie LGL socialinių tinklapių stebėsenos dėl neapykantos kalbos seksualinės orientacijos pagrindu socialiniame tinklapyje „Facebook“ rezultatus 2023 m. sausio – rugsėjo mėnesiais.

Mūsų surinkti ir išanalizuoti duomenys rodo, kad vartotojai susiduria su iššūkiais pranešdami apie neapykantos kurstymą „Facebook“ socialiniame tinkle. Deja, neteisėta neapykantą kurstanti kalba yra plačiai paplitusi, o paveiktos bendruomenės neturi galimybės sulaukti veiksmingos „Facebook“ pagalbos.

Rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais socialinis tinklapis „Facebook“ nepašalino nė vieno neapykantą kurstančio komentaro, apie kurį buvo pranešta naudojant įprastą vartotojo paskyrą. Socialinis tinklapis praėjus lygiai 48 valandoms atsiuntė vartotojui pranešimą, kuriame nurodoma, kad praneštas nelegalus neapykantą kurstantis turinys nepažeidžia bendruomenės standartų. „Facebook“ pašalino neteisėtą turinį kai apie jį buvo pranešta per patikimo pranešėjo platformą.

Projektą bendrai finansuoja Europos Sąjunga.