„Eurovizijos“ nugalėtojas: „Visi mes esame herojai, nesvarbu ką mylime“

Š. m. gegužės 23 d. praūžusiame didžiausiame Europos muzikiniame renginyje, – „Eurovizijos“ dainų konkurso finale, pergalę šventė Švedijos atstovas Mansas Zelmerlowas. Antroje vietoje palikęs Rusijos atstovę Poliną Gagariną, Europos klausytojų palankumą dainininkas pelnė su daina „Heroes“ (liet. „Herojai“).

Atsiimdamas nugalėtojo trofėjų iš 2014 metų nugalėtojos Conchitos Wurst, laimėjusios Austrijai galimybę šių metų konkursą rengti Vienoje, dainininkas tikino esantis be galo laimingas ir dėkingas visiems už jį balsavusiems ir palaikiusiems. „Aš tiesiog noriu pasakyti, kad visi mes esame herojai: nesvarbu ką mylime, kas esame ar kuo tikime. Mes visi esame herojai,“ – pabrėžė „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojas.

Dar 2014 metais M. Zelmerlowas Švedijoje sukėlė visuomenės pasipiktinimą, kai populiariame realybės šou pareiškė, jog homoseksualių asmenų santykiai yra „nenatūralūs“. Vėliau atlikėjas viešai atgailavo dėl diskriminuojančių komentarų ir ėmėsi bendradarbiauti su šalies LGBT* asmenų teisių organizacijomis. Dienraščio „Swedish Metro“ paklaustas, ar galėtų susitikinėti su vyru, dainininkas atsakė: „Taip, jei jausčiau, kad to noriu, – žinoma, kad galėčiau“.

M. Zelmerlowas pergalę „Eurovizijoje“ pelnė 63 taškų persvara aplenkęs pagrindinę varžovę Rusijos atstovę Poliną Gagariną, kurios lyderystė pirmoje balsavimo dalyje sukėlė LGBT* bendruomenės nerimą dėl galimybės, jog kitais metais konkursas gali vykti LGBT* asmenų teisių suvaržymu pagarsėjusioje Rusijoje. Nors „Eurovizijos“ organizatoriai buvo techniškai pasirengę priešiškai auditorijos reakcijai, salės reakcija buvo audringa.