Europos Parlamentas pasmerkė homofobiją Europoje

Pirmadienį Europos Parlamento deputatai išklausė Komisijos pareiškimo apie homofobiją Europoje. O trečiadienį priimta rezoliucija šiuo klausimu. Gėjų ir lesbiečių grupės atstovai priimtąją rezoliuciją vadina svarbiu žingsniu kovoje prieš homofobiją.
“Aš džiaugiuosi, kad Europos Parlamentas yra pasiruošęs pažaboti homofobiją Europoje. Ši rezoliucija yra stiprus Europos Parlamento gebėjimo dirbti kartu ir įtraukti aktualius bei reikšmingus klausimus į Europos poltinę darbotvarkę ženklas. Išlieka klausimas ar komisaras Frattini ir Taryba imsis veiksmų, ginančių gėjų, lesbiečių teises.” sakė viceprezidentas Raül Romeva.

Pagrindinės teisės ir laisvės yra neatimamos ir universalios visiems Europos sąjungos piliečiams. Kiekviena iš šalių narių turėtų užtikrinti tinkamą šių teisių įgyvendinimą. Paskutiniu metu augant netolerancijai aš esu ypatingai patenkinta, kad Europos parlamentas duoda tokį striprų ir aiškų signalą, kad nesitaikstys su neapykantos ir netolerancijos apraiškomis.“ sakė gėjų ir lesbiečių grupės viceprezidentė Sophie in ´t Veld.

Klausimo svarstymą paskatino tuometinio Lenkijos europarlamentaro Wojciech Wierzejski žodžiai, pasakyti praėjusiųjų metų birželį Varšuvoje įvykusioje homoseksualus smerkiančioje demonstracijoje. W. Wierzejski tuomet paragino netoleruoti homoseksualų, nepriimti jų į darbą bei neleisti homoseksualių santuokų. W. Wierzejski paragino „pasmerkti visuotinei netolerancijai“ aktyvius homoseksualų veikėjus, „kad jie negalėtų atvirai, viešai ir drąsiai rodytis visuomenėje ir girtis tuo, kad yra nenormalūs“. Tuo tarpu praėjusiųjų metų spalį naujai išrinktas Lenkijos premjeras Kazimierz Marcinkiewicz pareiškė žurnalui „Newsweek“, jog „homoseksualizmas yra nenatūralus elgesys“. Panašios nuomonės gajos ir kitose Europos šalyse.